20191119152058.png, фото
19 листопада 2019, 10:16

Банкнота номіналом 1 000 гривень уведена в обіг

Національний банк України 25 жовтня 2019 року ввів у обіг банкноту номіналом 1 000 гривень. 

“Відсьогодні банки зможуть отримати її у Національному банку і видавати своїм клієнтам, – розповів Голова Національного банку України Яків Смолій. – Ця банкнота тепер є дійсним платіжним засобом на території України, нею можна вільно розрахуватися у торговельній мережі або зробити внесок на вклад у банку”.

Про переваги

За словами Голови Національного банку, ключові переваги введення в обіг нової банкноти номіналом 1 000 гривень – підвищення зручності розрахунків та скорочення витрат на виготовлення та оброблення банкнот.

  1. Зручність.

1 000 гривень заміщує в обігу частину банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень. Поява нової банкноти зменшує середню кількість банкнот, які доводиться носити із собою, і спростить розрахунки та заощадження.

  1. Економічна доцільність.

Востаннє банкнота найвищого номіналу – 500 гривень – була введена в обіг 13 років тому. Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому відповідно до теоретичних досліджень, які застосовують для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду центральні банки у світі, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні  банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень.

  1. Економія для держави і бізнесу.

Витрати держави та бізнесу на  виготовлення та оброблення банкнот знизяться. 

Про захист та дизайн

Нова банкнота поєднала в собі провідні технології дизайну і захисту грошей.

“Банкнота 1 000 гривень – це найвищий номінал, який сьогодні має наша національна валюта гривня,– зазначив Яків Смолій. – Тому вона надійно захищена. Ця банкнота містить понад 20 сучасних елементів захисту від підроблення, у тому числі два сучасних оптично-змінних елементи. Кожен може самостійно перевірити її справжність”.

Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді квітки-кристалу, який має поступово змінювати колір від золотистого до нефритового і навпаки.

Ще однин інноваційний елемент захисту – "віконна" захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу пурпурна полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Про історичну постать

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського –визначного науковця, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної у 1918 році.

Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Довідково

За дизайном банкнота номіналом 1 000 гривень наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень.

За розміром і кольором вона помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Дізнатися більше про особливості нової банкноти гривні найвищого номіналу, а також отримати відповіді на актуальні запитання можна на сторінці інформаційного порталу https://1000uah.bank.gov.ua

Докладніше про систему захисту нової банкноти номіналом 1 000 гривень та її оновлений дизайн можна також дізнатися з презентації.

Також Національний банк доповнив мобільний застосунок "Українська гривня" інформацією про нову 1 000-гривневу банкноту. Тож дізнавайтеся  про захист українських грошей, безкоштовно завантаживши мобільний застосунок "Українська гривня" з App Store або Google Play.