20180913123525.jpg, фото
20 квітня 2018, 17:34

Благодійність – стан душі

Милосердя та любов до знедолених – ті речі, котрі об’єднали під час урочистостей з нагоди відзначення 100-річчя від початку діяльності Товариства Червоного Хреста України керівників обласної та міської влади, представників духовенства, громадських організацій, партнерів, меценатів та просто небайдужих. Відбулося ж дійство у стінах Волинського академічного обласного театру ляльок сьогодні, 20 квітня 2018 року.

Від обласної державної адміністрації участь в урочистостях взяли заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець та начальник управління охорони здоров’я органу влади – Ігор Ващенюк. Серед присутніх також ветерани товариства, за плечами котрих роки патронажного служіння й безкорисливої допомоги стражденним, колеги й друзі Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України з-за кордону, як-от: представники Люблінського регіонального відділення польського Червоного хреста та окружного об’єднання німецького Червоного хреста міста Бард-Ноєнар-Арвайлер. Однак, найголовніше, що в залі – волонтери. Адже саме вони є тією молодою зміною, котра у майбутньому продовжить місію милосердя.

Розпочався захід виконанням гімнів України та Товариства Червоного Хреста нашої держави. По тому ж, до слова привітання та Божого благословення запросили його Високопреосвященство Митрополита Михаїла, керуючого Волинською єпархією Української православної церкви Київського патріархату. Священнослужитель закликав учасників заходу пам’ятати Біблійні слова «Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть» та побажав, аби люди завжди з вдячністю благословляли як працівників, так і волонтерів товариства за турботу та милосердя, а відтак зміцнювали їхні руки на довгі роки праці в ім’я Ісуса Христа.

Окрім того, владика Михаїл  нагородив Валентину Пришко – голову ВОО Товариства Червоного Хреста нашої держави відзнакою Української православної церкви Київського патріархату – Медаль «За жертовність і любов до України».

Позаяк кредо міжнародного руху – надавати допомогу всім, незалежно від кольору шкіри людини, її приналежності до релігійного чи класового стану, політичних переконань тощо, Світлана Мишковець, звертаючись до присутніх зазначила:

– Безперечно, що доброта і милосердя не знають ні віку, ані кордонів. Свідчення того – присутність у залі гостей із-за кордону, сивочолих ветеранів, молодих людей, котрі продовжуватимуть цю величну справу.

Світлана Євтихіївна також наголосила, щоразу, коли бачить одягнену у форму Товариства Червоного Хреста людину, розуміє, що вона біжить комусь на  допомогу

– Ви – завжди з вогником у очах. Складається таке враження, що у вас ніколи не стомлюються ноги й руки, бо ви постійно в русі, намагаючись допомогти якомога більшій кількості людей. Тож, безперечно зичу вам міцного здоров’я, успіхів, злагоди у родинах і хай це добро повернеться сто раз сторицею, – резюмувала посадовець.

Опісля,  заступник керівника найвищої виконавчої гілки влади в області вручила нагороди. Відтак, голова Любешівської районної  організації Товариства Червоного Хреста України Лариса Хомич за активну гуманістичну милосердну діяльність, особистий вагомий внесок у реалізацію програм надання медико-соціальної допомоги незахищений верствам населення, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм отримала Подяку Міністерства соціальної політики України.

Разом із тим, Почесною грамотами обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток руху милосердя, організацію надання гуманітарної і медико-соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам та з нагоди 100-річчя Товариства Червоного Хреста України нагородили:

 – голову Нововолинської міської організації Товариства Червоного Хреста України Марію Гайдик;

– провідного спеціаліста обласної організації Товариства Червоного Хреста України Михайла Дзюбинського;

– волонтера, тренера з першої допомоги  обласної  організації Товариства Червоного Хреста України Наталю Домбровську;

– голову Камінь-Каширської районної  організації Товариства Червоного Хреста України Наталію Шевчик;

– колективу працівників Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (голова – Валентина Пришко);

– загону швидкого реагування Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (командир – Наталя Домбровська).

Довідково: Товариство Червоного Хреста розпочало свою діяльність в Україні18 квітня 2018 року під час Першої світової війни. Серед головних завдань – допомага біженцям, турбота про людей із інвалідністю та дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, облаштування лазаретів, шпиталів, пунктів харчування, евакуація військовополонених тощо.

Під час голоду 1921-1923 років товариство організовувало тисячі безкоштовних їдалень для бідних та надавало населенню мільйони продовольчих пайків. На початку правління Радянської влади головним гаслом вважали «Максимум добра в умовах браку прав». У роки голодомору 1932-1933 років Москва взагалі заборонила Червоному хресту УРСР приймати допомогу з-за кордону та надавати її голодуючим селянам. У 1938 році загалом всі 6111 закладів Товариства Червоного Хреста в Україні були відчужені згідно з постановою Ради народних комісарів СРСР.

Іспитом на милосердя для товариства стали роки Другої Світової війни. Тоді його представники підготували та направили на фронт понад 100 тисяч медсестер, санінструкторів та сандружин.

Випробуванням на міцність для Товариства Червоного Хреста в Україні стала Чорнобильська трагедія. Співробітники організації брила участь в евакуації та розселенні постраждалих від цієї трагедії людей, надавали їм грошову та медичну допомогу.

Після здобуття Україною незалежності Товариство Червоного Хреста УРСР стало самостійною структурою та увійшло до міжнародного руху Червоного Хреста та Півмісяця.

Останні кілька років співробітники організації надають допомогу постраждалим та переміщеним із окупованих російським агресором Криму та окремих територій Донбасу особам, а також продовжують підтримувати вразливі категорії населення.

Щодо Волинської обласної організації товариства, то на разі вона налічує 2 міських, 16 районних, 1058 первинних структур та 178326 членів та є найбільшою в регіоні благодійною організацією, яка допомагає немічним та знедоленим. Спеціалісти та волонтери продовжують надавати широкий спектр послуг – від реагування на надзвичайні ситуації до навчання навичкам надання первинної медичної допомоги

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.