20250106163233.JPG, фото
06 січня 2025, 16:31

Близько 200 лікарів області залучені до експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи

Експертиза щодо встановлення інвалідності: яким чином працює система з 1 січня 2025 року. Про це детально розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух під час оперативної наради у начальника ОВА 6 січня 2025 року.

Як відомо, минулоріч в державі проведено реформу, згідно якої МСЕКи ліквідовано. Відтепер експертизу щодо встановлення інвалідності для повнолітніх осіб проводитимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи на базі 9-ти медичних закладів в області.

Так, наприкінці грудня було ліквідовано Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи. А його повноваження, права та обов’язки з 31 грудня передані кластерним та надкластерним закладам охорони здоров’я області.

Їх перелік затверджено розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 29 листопада 2024 року № 471 та погоджено Міністерством охорони здоров’я України. Зокрема, це: КП «Волинська обласна клінічна лікарня», КП «Волинська обласна інфекційна лікарня», КП «Волинська обласна психіатрична лікарня», КП «Медичне обʼєднання Луцької міської територіальної громади», КП «Володимирське ТМО», КНП «Нововолинська центральна районна лікарня», КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня», КНП «Ковельське міськрайонне ТМО», КП «Луцька центральна районна лікарня».

«У визначених закладах охорони здоров’я визначено та затверджено список лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд, а також перелік адміністраторів для забезпечення роботи таких команд, – зазначив Юрій Легкодух. – Загалом у дев’яти визначених закладах охорони здоров’я області створено 57 експертних команд, залучено 196 лікарів та затверджено 21 адміністратора таких команд».

До слова, на офіційних веб-сайтах закладів оприлюднені накази про перелік лікарів та адміністраторів, залучених до проведення оцінювання повсякденного функціонування особи. Також створені окремі офіційні пошти для інформування осіб, яких направляють на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.

«Після проведення необхідних діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів, за наявності станів, що відповідають критеріям направлення на оцінювання, лікуючий лікар формує в електронній системі направлення на оцінювання повсякденного функціонування особи», – додав головний медик Волині.

Потому адміністратор закладу перевіряє усі подані документи і у випадку відповідності направляє справу в чергу. Електронна система ставить її у найближчий доступний проміжок часу в команді, яка є профільною для основного стану чи захворювання пацієнта.

Важливо, що до самого дня оцінювання ані адміністратор, ані команда, ані людина не знатимете, до якої саме команди і яких саме лікарів потрапить для проведення оцінювання. Система лише надішле сповіщення на електронну пошту (пацієнта чи довіреної особи) про форму, час і місце оцінювання. У разі відсутності електронної пошти заклад надішле рекомендований лист.

Адміністратор та експертна команда зможуть побачити дані пацієнта у розкладі та його документи лише в день проведення оцінювання. Ці нововведення дозволять суттєво зменшити корупційні ризики.

Для широкого інформування населення, начальник обласної військової адміністрації Іван Рудницький доручив посилити роз’яснювальну роботу на місцях. Насамперед надіслати інформаційні листи у громади з усіма матеріалами щодо реформи МСЕК, а також детально описати алгоритм дій для проходження оцінювання повсякденного функціонування особи.

«Ми маємо максимально довести до всіх жителів області порядок, який на сьогоднішній день вже діє в державі», – наголосив очільник області.