20201019165421.jpeg, фото
19 жовтня 2020, 16:52

Будівельна готовість садочка у селі Крупа Луцького району – 100 %

У селі Крупа Луцького району завершилося будівництво дитячого садка на 105 місць. Однак, для запуску роботи очікують ще поставку обладнання для кухні та ліквідацію зауважень у системі опалення. Зокрема заміни потребує котел, який не достатньо потужний для такого приміщення.

Нове будівництво дитячого садка на 105 місць у селі Крупа Луцького району розпочалося у 2017-му році. Хоча питання будівництва садочку на рівні району підняли у 2012 році. Вже тоді у Крупі гостро стояла проблема з влаштування діток у ДНЗ, адже найближчий садочок знаходився у с.Підгайці, який фізично не міг усіх вмістити.

Так, спочатку для початку робіт залучали кошти місцевого бюджету Підгайцівської сільської ради, Луцького районної ради, яка виділила свого часу близько 2,5 млн грн, та навіть обласного бюджету (80 тис. грн).

Опісля Волинська обласна державна адміністрація вирішила включити об’єкт до Державного фонду регіонального розвитку, адже для місцевих бюджетів це дуже велика сума.

У 2020-му році на будівельні роботи в рамках програми Президента України «Велике будівництво» з державного бюджету спрямували близько 6-ти млн грн.

На сьогодні будівельна готовність складає вже 100 %. Загальна кошторисна вартість об’єкту становить 38 млн 879 тис. грн, з яких кошти державного бюджету – 26,6 млн грн, місцевих (у тому числі районного) – 7,7 млн грн.

Нині для запуску роботи очікують ще поставку обладнання для кухні та ліквідацію зауважень у системі опалення. Зокрема заміни потребує котел, який не достатньо потужний для такого приміщення.

«Знаю як очікують нарешті запуску роботи садочку в Крупі місцеві жителі, що чекають цього кілька років. Бо питання будівництва садочку на рівні району підняли у 2012 році. Вже тоді у Крупі гостро стояла проблема з влаштуванням діток у ДНЗ, адже найближчий садочок знаходився у с.Підгайці, який фізично не міг усіх вмістити. Приємно, що незабаром для однієї громади поблизу адміністративного центру області, працюватиме сучасний дитячий садочок», - зауважив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

До слова, проблема влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади притаманна багатьом селам поблизу Луцька. Саме з такими питання неодноразово звертаються до очільника області волиняни. 

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.