20240907122653.jpeg, фото
07 вересня 2024, 12:26

Бюро економічної безпеки прозвітувало про свою роботу на засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність»

Начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко провів засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» за участю профільних керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, БЕБ та представників громадськості. Темою зустрічі стала діяльність Бюро економічної безпеки щодо протидії економічним правопорушенням.

Як поінформувала Лариса Ревіна, керівниця територіального управління БЕБ у Волинській області, за січень-серпень 2024 року детективи БЕБ здійснили досудове розслідування у 230 кримінальних провадженнях.

За результатами вжитих заходів закінчено 54 кримінальні провадження, з них 34 -- шляхом скерування до суду з обвинувальним актом, 5 скеровано до суду з клопотанням про звільнення осіб після відшкодування ними збитків.

«Станом на сьогодні в залишку перебуває 100 кримінальних проваджень. В рамках досудового розслідування встановлено збитки на суму 52,2 млн грн, з яких забезпечено відшкодування 46,2 млн грн. Це податкові платежі, які відшкодовані як до державного бюджету, так і до місцевих бюджетів наших громад. Крім того накладено арешт на майно орієнтовною вартістю 154 млн грн», – повідомила очільниця обласного БЕБ.

У поточному році детективами БЕБ викрита організована злочинна група у складі 8 осіб, які виготовляли фальсифіковані пральні та мийні засоби під торгівельними марками відомих брендів. Під час проведених обшуків вилучено понад 80 тонн фальсифікованої продукції, яка реалізовувалась на території Волині та суміжних областей.

Встановлено розтрату понад 400 тонн зерна працівником однієї із зернових корпорацій області. Сума завданої шкоди державному підприємству -- 3,4 млн грн. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Лариса Ревіна доповіла про заходи щодо протидії незаконному виробництву підакцизних товарів, таких як алкогольні напої, тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Так, за період січень-серпень викрито і припинено діяльність каналу незаконного постачання на територію України тютюнових виробів з РБ, контрабанди електронних сигарет «ELFBAR» китайського виробництва.

Зупинено контрабанду тютюнових виробів до країн ЄС, які провозились в спеціально обладнаних тайниках у транспортних засобах та за допомогою саморобних літальних апаратів.

Начальник Волинської ОВА поцікавився, чи можна використати конфіскований товар на потреби військових. Так як цигарки не мають жодного маркування щодо виробника і складу, якість їхня сумнівна, тож уся вилучена партія підлягає знищенню відповідно до встановленої процедури. Водночас 4 БпЛА, за допомогою яких переправляли незаконний товар, вже передано у користування прикордонникам рішенням суду, повідомила керівниця обласного Бюро економічної безпеки.

Також члени робочої групи «Прозорість та підзвітність» заслухали результати діяльності БЕБ щодо упередження правопорушень. Зокрема, аналіз інформації та управління ризиками при проведенні державних закупівель.

У січні-серпні 2024 року аналітики БЕБ направили 39 рекомендацій до органів державної влади та місцевого самоврядування із виявленими порушеннями. Йдеться про невідповідність учасника публічних закупівель кваліфікаційним критеріям, зазначення недостовірної інформації, яка впливає на результат закупівлі, а також замовчування факту внесення до чорного списку Антимонопольного комітету України.