20241231113135.JPG, фото
31 грудня 2024, 11:31

Центри життєстійкості, фахівці супроводу ветеранів та донесення інформації про програми соціальної підтримки до населення: зустріч керівництва області з очільниками громад Камінь-Каширщини

30 грудня заступник голови ОДА Тарас Шкітер та очільниця департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод зустрілися з головами громад Камінь-Каширського району.

Найперше Тарас Шкітер нагадав присутнім, що за результатами поїздок начальника обласної військової адміністрації Івана Рудницького у волинські громади стало зрозуміло, що не всі їх мешканці знають про програми соціальної підтримки.

«Тож за дорученням очільника області зустрічаємося з представниками громад усіх районів Волині, аби покращити інформування населення про наявні програми соціального захисту», – наголосив заступник голови ОДА.

Потому Оксана Гобод роздала головам громад пам’ятки про програми соціальної підтримки, що розробили у Ковельському районі для їх жителів.

«Це як приклад. Ви можете її вдосконалити та створити саме під ваших людей», – додала директорка департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації.

Потому посадовиця поетапно розповіла як створити центри життєстійкості.

Нагадаємо, центри життєстійкості – це дружні безбар’єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади й отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки. На Волині наразі їх чотири: у Луцьку, Нововолинську, Заріччі та Зимному Володимирського району.

«Всеукраїнська програма ментального здоров’я про те, що кожен має право на психологічну допомогу, і цю гарантію забезпечує держава. Зокрема, шляхом створення центрів життєстійкості. Всі ми люди з досвідом війни та цей досвід різний. Але, найперше, психологічну, психосоціальну, соціальну допомогу і підтримку потребують сім’ї військовослужбовців та самі ж воїни. І центри життєстійкості – це реальний шанс для громади створити такий простір, куди люди будуть звертатися й отримувати всю необхідну допомогу», – сказала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Наталія Коструба. 

Також вона додала, що центри життєстійкості – це не лише про надання допомоги людям, яку вони потребують, але й можливість працевлаштувати жителів громад на достойну заробітну плату.

Водночас очільниця ГО «Fox house» Ольга Шваліковська розповіла про досвід створення центру життєстійкості у Луцьку та запевнила у підтримці на цьому шляху громад Камінь-Каширщини.

Окрім того, Тарас Шкітер наголосив, що в кожній громаді області повинен працювати фахівець супроводу ветерана. До слова, такий фахівець може знаходитися в одному приміщенні з центром життєстійкості, аби доповнювати один одного.

«Прохання: поінформуйте різні категорії громадян про те, яку вони можуть отримати соціальну допомогу, включайтеся у створення центрів життєстійкості та впроваджуйте фахівця супроводу ветерана. Якщо у вас є якісь складнощі чи труднощі – безпосередньо звертайтеся до мене та Ольги Ващук. Будемо раді допомогти», – насамкінець сказав заступник голови обласної державної адміністрації.