Чи зможе оздоровитися учнівська молодь Волині влітку 2018-го
Незадовільною назвав голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко роботу з підготовки до оздоровлення учнівської молоді в 2018 році під час оперативної наради, що відбулася 3 квітня 2018 року. А відтак, попросив начальника управління освіти, науки та молоді органу влади Людмилу Плахотну дати конкретні пропозиції з вирішення проблем у цій сфері.
Щодо Людмили Володимирівни, то вона наголосила – складних питань більш ніж достатньо. Розглядати ж їх слід у двох аспектах: фінансування путівок, зокрема для дітей пільгових категорій, а також їхнє безпечне перебування у закладах відпочинку.
Як у обласному, так і в основній частині місцевих бюджетів затверджені видатки у розмірі по 2,5 мільйони гривень для придбання дитячих путівок. Більшість об’єднаних територіальних громад, своєю чергою, запланували ще 1,8 мільйонів гривень для зазначених потреб. Однак ряд ОТГ, як-от Любомльська, у котрій налічується 12 дітей-сиріт та 80 дітей учасників АТО, Самарівська та Смідинська, зовсім не запланували кошти для оздоровлення учнівської молоді.
Значно меншу суму від необхідної передбачили Городищенська, Велимченська, Дубечненська, Прилісненська, Литовезька, Цуманська, Головненська та Колківська громади. І якщо путівка для відпочинку однієї дитини у таборах області коштує в межах 4-5 тисяч гривень, то лише кілька школярів цих громад матимуть змогу оздоровитися.
Також під загрозою невідкриття двох стаціонарних таборів, а саме дитячого закладу «Барвінок» у селищі Павлівка Іваничівського району, котрий на разі передають із власності районної влади Павлівській об’єднаній територіальній громаді, й табору «Оберіг» у Ковельському районі. Щодо останнього, то він знаходиться на території Колодяжненської ОТГ. Тож, нині постає питання зміни власника та співфінансування таборів.
– Складно налагодити співпрацю із новоствореними ОТГ: із 40 ОТГ лише 16 передбачили кошти та планують влітку на базі шкіл відкривати табори відпочинку, – резюмує начальник управління освіти, науки й молоді облдержадміністрації.
Олександр Савченко на це зауважив, що, можливо тоді доцільно порушити питання про припинення на певний час передачі закладів відпочинку неспроможним ОТГ. Це ж, як далі стало відомо з інформації голови Ковельської райдержадміністрації Віктора Козака, і трапилося у ситуації з табором «Оберіг». На разі, заклад оздоровлення перебуває у розпорядженні органу влади району. Завтра ж, 4 квітня 2018 року, в таборі мають облаштувати автоматичну пожежну сигналізацію.
Аби переконатися у правдивості слів посадовця, голова облдержадміністрації доручив своєму раднику Петру Столяру днями навідатися на Ковельщину та перевірити, чи справді усе виконано.
Щодо питання безпечного перебування дітей у закладах оздоровлення, то тут проблема теж не менша. Адже в 10 з 11 стаціонарних таборів є ряд невиконаних приписів, вручених ще минулоріч комісією, котра перевіряла стан приміщень на предмет їхньої техногенної та пожежної безпеки. Передусім це стосується відсутності обробки дерев’яних конструкцій горищ вогнетривким розчином, автоматичної пожежної сигналізації та договорів на обслуговування зазначеної сигналізації, не проходження навчання з питань пожежної безпеки усім персоналом.
Начальник головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Володимир Грушовінчук зазначив, що за умови наявності коштів, облаштувати автоматичні пожежні сигналізації у закладах відпочинку та забезпечити просочення деревини вогнетривким матеріалом можна за місяць.
Відтак, Олександр Ілліч доручив заступнику голови облдержадміністрації Світлані Мишковець попрацювати над проблемними питаннями щодо кожного табору окремо, а також зібрати нараду з питань оздоровлення учнівської молоді за участю керівників ОТГ. Адже до початку літнього сезону залишається лише два місяці, тож не потрібно витрачати час надаремне.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.