20190301151714.JPG, фото
01 березня 2019, 15:15

Чому 2018 став роком змін та надбань для культури та релігії Волині

Отримання Томосу для Православної Церкви України, започаткування першого Всеукраїнського фестивалю повстанської пісні «За Україну! За її волю», чимало перемог на міжнародних творчих конкурсах – рік, що минув, став знаковим для культури та релігії волинського краю. Підбили підсумки та окреслили перспективи розвитку галузі на розширеному засіданні колегії управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації. Захід пройшов за участю голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка сьогодні, 1 березня 2019 року в академічному обласному театрі ляльок.

Так, стало відомо про покращення фінансової ситуації в сфері культури Волинської області. Зокрема, щомісячно 70 провідних творчих працівників, ветеранів і пенсіонерів галузі отримували персональні стипендії голови облдержадміністрації . У 2018 році також призначено 70 стипендій, а їх розмір збільшили вдвічі. Варто зауважити, що належне фінансове забезпечення дозволило провести у 2018 році на високому організаційно-методичному та культурно-мистецькому рівнях заходи, які мають значний суспільний резонанс, популяризують національну самобутність. Одним із таких став Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», що знову повернувся до Луцька.

Начальниця управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара зауважила, що стали знаковими в культурно-мистецькому житті області та держави традиційні фестивалі, конкурси – «Стравінський і Україна», «Поліське літо з фольклором», «Лесина осінь» та ряд інших. Більше того, усі ці заходи стали візитівкою волинського краю.

— У звітному році за ініціативи та підтримки голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка ми вперше провели на Волині Всеукраїнський фестиваль повстанської пісні «За Україну! За її волю», який зібрав чимало патріотів. Загалом, як на мене, минулий рік став роком масових патріотичних та мистецьких фестивалів. Багато з них проводилися не лише в обласному центрі, а й районах області, – розповіла Ольга Сергіївна.

Посадовиця відзначила, що в області вперше розроблено та успішно реалізовується План заходів щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості, затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 22 травня 2018 року. Варто зазначити, що за останні роки в області посилилася робота з представниками національних меншин. Зокрема, впроваджувалися заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України.

Варто зазначити, що після отримання Томосу Православною Церквою України, релігійні громади краю почали активно переходити до Помісної церкви. За словами Ольги Чубари, наразі 89 громад в області готують документи до реєстрації у ПЦУ. А до кліру ПЦУ зарахували 16 священиків.

Привітав учасників розширеного засідання колегії й керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. Олександр Савченко наголосив присутнім про важливість підняття національно-патріотичного духу населення області та забезпечення релігійного миру на теренах Княжої Волині.

— Я хочу, аби ви самі були оптимістично налаштовані й на такий настрій надихали людей з якими працюєте, або яким даруєте свою творчість. Кажуть, що думки матеріальні, духовні, тому давайте думати й вірити в хороше, світле майбутнє. Ми визначили курс своєї держави – в Європу. І кожен з нас має прагнути й рухатися туди своїми переконаннями та діями. Щоденні справи мають наближувати нас до високих результатів, – поділився думками Олександр Ілліч.

Не обійшовся захід і без високих нагород для діячів культури волинського краю. Зокрема, Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» Олександру Остапюку – старшому науковому співробітникові Любомльського краєзнавчого музею.

Окрім того, Почесними грамотами обласної державної адміністрації відзначили Павла Рудецького – директора Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Михайла Пірожика – директора комунального закладу «Ковельський народний дім «Просвіта», Людмилу Герасимчук – директорку КЗ «Луцька музична школа №3», Олександра Огородніка – директора – художнього керівника Заслуженого народного ансамблю пісні й танцю України «Колос».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.