20240523164004.JPG, фото
23 травня 2024, 16:36

Цінності та історії стійкості: у Луцьку ділились досвідом ментальної опори

На Волині триває місяць обізнаності про ментальне здоров'я. Сьогодні у Луцьку в Мистецькому просторі обласної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки відбувся захід «Осмислення. Цінності та історії стійкості».

Як розповіла організаторка зустрічі, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба, днями у Києві відбувся аналогічний захід за участю першої леді Олени Зеленської, де своїм досвідом та цінностями ділилися українці з усіх куточків України.

«Стійкість – це здатність не піддаватись руйнуванню», такий висновок прозвучав у відеотрансляції столичного форуму.

Схожу тезу підтримав один із спікерів луцького заходу, волинський політолог і викладач Тарас Літковець, розповідаючи про історичні передумови формування стійкості українців.

«Наша історія нас гартувала, – коротким екскурсом в історію України фахівець нагадав про міжусобиці, війни гетьманату, розділення територій поміж зовнішніми ворогами і разом з тим – єднання українців перед обличчям справжньої загрози. – Ми себе захищали тільки тоді, коли була конкретна загроза фізичному існуванню. Українці довго терплять, об'єднуються за кілька хвилин до розстрілу, а коли забирають їхнє майно – люто беруться за вила».

Дуже романтичні і страшно жорстокі, – перефразована цитата якнайкраще описує український дух, особливо в момент переповненого людського терпіння. «Якщо можна назвати це секретом стійкості, то наша нація нарешті дозріла в горнилі війни, нажаль ціною сотень життів», – підсумував Тарас Літковець.

Отже, якщо стійкість – це здатність чинити опір зовнішнім стресам, протидіяти їм і відновитись, то стійкість кожного з нас є внеском у стійкість усієї країни.

Бережіть і плекайте свою стійкість, ментальне здоров’я та один одного!