20240223142821.JPG, фото
23 лютого 2024, 14:27

Цьогоріч на Волині планують автоматизувати метеорологічні станції

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко зустрівся із начальником управління гідрометеорології Богданом Масовцем та начальником Волинського ЦГМ Ярославом Клямаром.

В ході зустрічі обговорили нагальні питання взаємодії між обласною військовою адміністрацією та гідрометеорологічним центром.

Як розповів Богдан Масовець, гідрометеорологічна служба займається не тільки прогнозами погоди.

«Ми здійснюємо моніторинг навколишнього природного середовища, а саме атмосферного повітря та гідрології. Загалом в Україні маємо понад 400 спеціалізованих постів, – розповів Богдан Масовець. – Також одним із ключових напрямків нашої роботи є радіаційний моніторинг. Завдяки міжнародним партнерам ми повністю автоматизували систему, а це 144 датчики по Україні. До слова, радіаційний фон на Волині в межах норми».

Цьогоріч у гідрометеослужбі Волині розпочинається автоматизація. За словами Ярослава Клямара, перша автоматизована станція буде встановлена у Ковелі. Загалом на Волині буде встановлено 6 таких станцій.

Насамкінець фахівці гідрометеорологічних служб подякували керівництву Волинської ОДА за сприяння у забезпеченні генераторами.

«Для роботи наших метеостанцій це стратегічно важливо. Кілька хвилин без електроенергії й ми втрачаємо інформацію. Тоді висновки недостовірні, – пояснив Богдан Масовець. – Наразі усі волинські метеостанції забезпеченні генераторами».