20240214182622.JPG, фото
14 лютого 2024, 18:25

Давайте працювати разом та розвивати реабілітацію на місцях, - закликали голів громад під час наради в начальника ОВА

Сьогодні відбулася нарада з очільниками територіальних громад Волині під головуванням начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка. Серед питань порядку денного – реабілітація, розвивати яку на місцях закликав керівник обласного управління охорони здоров’я.

«На сьогоднішній день, враховуючи потреби населення області, збільшення кількості учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих внаслідок воєнних дій, військовослужбовців, демобілізованих та інших осіб, які потребують комплексної допомоги, актуальність реабілітації зростає з кожним днем», – наголосив Юрій Легкодух.

Посадовець повідомив, що наразі в області розгорнуто 315 реабілітаційних ліжок у закладах охорони здоров’я. Тому є нагальна потреба у збільшенні їх кількості.

«Хотів би зауважити, що реабілітаційна допомога доступна, безоплатна та повністю покривається Національною службою здоров’я України в рамках програми внутрішніх гарантій. Якщо проаналізувати, то наші заклади охорони здоров’я у 2023 році отримали приблизно 180 мільйонів гривень за пакетами реабілітації. Я вважаю, що це немалі кошти для того, щоб заклад міг забезпечити кадровий потенціал, розвивати матеріально-технічну базу реабілітаційних відділень та надавати якісну реабілітаційну допомогу», – зауважив Юрій Легкодух.

Також очільник обласного управління охорони здоров’я вважає, що ця робота є командною:

«Якщо керівник закладу на вашій території говорить про розвиток реабілітації, ми теж готові допомогти: розвивати грантові проєкти та просити Міністерство про допомогу. Тому давайте працювати разом та розвивати реабілітацію на місцях!».

Водночас Юрій Погуляйко додав, що пріоритетом сьогодення є допомога військовим: тим, що на фронті і тим, що перебувають на лікуванні та реабілітації.

До слова, нині завершується фінальний етап контрактування закладів охорони здоров’я за пакетами. Зокрема, 12 медзакладів області надаватимуть допомогу за напрямком «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах», а 16 – «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах».

Окрім того, кожна людина після отримання електронного направлення може самостійно обрати медичний заклад для реабілітації, який підписав відповідний пакет із НСЗУ.