20220608155833.JPG, фото
08 червня 2022 року

Делегація з Волині взяла участь в міжнародному Конгресі у Любліні

Вчора, 7 червня 2022 року, заступник голови ОДА Юрій Гупало представив Волинську область у Конгресі місцевого самоврядування Трьох морів. Дводенний міжнародний захід відбувся у Любліні під патронатом президента Польщі Анджея Дуди.

Конгрес об’єднав представників органів місцевого самоврядування з Польщі, Румунії, Литви, Словаччини, Австрії, Болгарії, Естонії, Латвії, Словенії, Хорватії, Чехії та Угорщини, які входять в Ініціативу трьох морів. Представники України, зокрема Волині, долучилися до заходу в якості почесних гостей.

«Ми намагаємося розширити «Три моря» новими вимірами, щоб це не залишалося теоретичним поняттям. Місцеві органи влади можуть надати цій ідеї практичний вимір через співпрацю між регіонами. Наш з’їзд проходить у тіні війни в Україні. Ініціативи трьох морів не буде без вільної та суверенної України», – наголосив під час заходу прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Так, упродовж двох днів учасники Конгресу обговорювали нові формати міжрегіонального співробітництва, зокрема потребу в солідарності та підтримці українських регіонів, наплив вимушених переселенців з України та прикладні інструменти гуманітарної допомоги для них.

«Підтримка Польщею України й українців у нинішній війні увійде в історію взаємин двох народів. Цей час є хорошою нагодою переосмислити життя, наше спільне минуле і краще роздивитися на глобальній лінії часу, хто є справжнім другом, який допоможе у скрутну хвилину, – зазначив Юрій Гупало під час Конгресу. – Я маю честь подякувати вам від імені волинян та й усіх українців – хоробрих і волелюбних людей, за надзвичайно вагому підтримку від вас. Ми дякуємо за все, що ваша держава і ваш народ уже зробили для відстоювання нашої свободи».

Слід зазначити, що міжнародне співробітництво Волинської області здійснюється у рамках 133 міжнародних угод з суб’єктами іноземних держав та сусідніми державами – членами Європейського Союзу.

«З них 88 угод вже укладено з Республікою Польща, – розповів заступник очільника області. – Волинська область й надалі готова до активної транскордонної співпраці, що безперечно є важливою передумовою подальшої європейської інтеграції».