День пам’яті та примирення – нагадування про масштабну катастрофу, а не про переможців та переможених
Сьогодні Україна відзначає День пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками найбільш кривавої війни у ХХ столітті.
Щороку 8 травня для нас – це нагадування про масштабну катастрофу, а не про переможців та переможених. Адже за 6 років Другої світової війни загинуло до 80-ти мільйонів людей. З них понад 8 мільйонів українців – воїнів та мирних жителів.
Ми пам’ятаємо та шануємо усіх ветеранів Другої світової війни, які боролися з нацизмом і перемогли його. На увагу та пам’ять заслуговують усі, кого торкнулась війна – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні.
На жаль, на власному досвіді ми тепер знаємо, що війна – це тисячі скалічених людських доль, ненароджені життя та зруйновані міста.
Саме події Другої світової війни стали застереженням для усього світу, що подібне не повинно повторитися.
Однак, не всі засвоїли уроки минулого.
Через майже 80 років спадкоємці радянського союзу посягнули на територіальну цілісність незалежної України і чинять геноцид громадян нашої держави так само, як колись нацисти щодо єврейського народу.
Такими діями сучасна росія знецінила подвиг усіх людей, які боролись з нацизмом. Ми бачимо як «рускій мір» прикривається моральним авторитетом переможця у Другій світовій та виправдовує загарбницьку війну, яку вони розпочали в нашій країні.
Український народ добре знає ціну війни та несвободи, тому сьогодні наші захисники борються за мир, незалежність та світле майбутнє кожного українця.
Дякуємо за героїзм та мужність.
Пам’ятаємо. Перемагаємо.