20200312174220.JPG, фото
12 березня 2020 року

Депутати обласної ради затвердили Стратегію розвитку Волинської області на період з 2021 до 2027 року

Стратегія розвитку Волинської області є головним плановим документом розвитку Волині на довгострокову перспективу. Відтак, сьогодні, 12 березня 2020-го року, під час засідання сесії обласної ради депутати підтримали рішення про заствердження Стратегії розвитку Волинської області.

Вона спрямована на визначення цілей регіональної політики, завдань та інструментів для розв’язання соціальних проблем, підвищення рівня економічного потенціалу територій, продуктивності їх економіки, прибутковості бізнесу та доходів населення і, як наслідок, створення умов для загального підвищення соціальних стандартів, якості життя та розвитку бізнес-середовища.

Необхідність підготовки Стратегії викликана наближенням до завершення терміну реалізації нині чинної Стратегії економічного і соціального розвитку Волинської області на період до 2020 року, а також зміною зовнішніх та внутрішніх умов для розвитку області протягом останніх семи років.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації головним розробником Стратегії визначено департамент економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації, який забезпечив тісну інтеграцію з іншими його виконавцями та координацію роботи з проведення стратегічного аналізу та підготовки тексту розділів Стратегії.

В межах формування проєкту Стратегії відбулось декілька засідань робочої групи із залученням експертів, на яких були обговорені результати соціально-економічного аналізу Волинської області за 2012-2018 роки, сценарії розвитку області на період до 2027 року, сильні та слабкі сторони розвитку області.

За результатами проведеної роботи затверджений документ має на меті досягнення п’яти стратегічних цілей:

  1. Підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки.
  2. Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення.
  3. Розвиток інноваційної економіки (на засадах смарт-спеціалізації).
  4. Розвиток транскордонного співробітництва.
  5. Раціональне використання природних ресурсів та екологічна безпека.

Стратегічною метою регіонального розвитку області на період до 2027 року є створення умов для збалансованого розвитку, спрямованого на підвищення якості життя та добробуту населення.

Стратегія реалізовуватиметься у два етапи через виконання Плану заходів, в якому будуть представлені конкретні проєкти:

а) 1-ий етап реалізації – План заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії Волинської області, який буде представлений для затвердження на наступну сесію обласної ради;

б) 2-ий етап реалізації – План заходів на 2024-2027 роки.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації