У 2018 році волинські аграрії отримали суттєву фінансову підтримку від держави
Провідною галуззю економіки Волинської області є аграрний сектор. Зокрема, виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 248 агропідприємств, 600 фермерських господарств та майже 150 тисяч особистих селянських господарств. Позитивним є те, що відбувається процес омолодження фермерства. Лише протягом минулого року на Волині зареєстровано два десятки нових фермерських господарств. А завдяки останнім новаціям державної фінансової підтримки їх кількість, без сумніву, буде збільшуватися.
Нагадаємо, що у 2018 році започатковано безпрецедентну державну підтримку агропромислового комплексу. Відтак, з бюджету виділили 120,3 млн грн. Тож понад 450 суб’єктів підприємницької діяльності взяли участь в шістьох державних програмах, з них більше 320 фермерських господарств, а також 5 тис. 40 власників особистих селянських господарств.
За словами директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка, фінансова підтримка галузі та вливання інвестицій сприяють її розвитку. Для прикладу, у минулому році об’єкти ТзОВ «Прогрес» та ФГ «Перлина Турії» отримали часткове відшкодування вартості будівництва (реконструкції) молочних ферм з державного бюджету на загальну суму 12,13 млн грн.
Поруч із тим, спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів (у розрахунку 1500 грн на корову) отримали 73 агроформування області. А це 22,9 млн грн. Спеціальну бюджетну дотацію за утримання молодняка ВРХ, який народився у господарствах фізичних осіб, отримали 5 тис. 40 власників тварин, спрямовано на їх карткові рахунки 7,88 млн грн.
Окрім того, 9 підприємств отримали 12,4 млн грн, як відшкодування за закладку плантацій плодово-ягідних культур.
З метою технічного переоснащення, з державного бюджету частково компенсовували вартість придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у розмірі 25 %. Волинські аграрії скористалися відповідною ініціативою та отримали 11,4 млн грн для 113 агроформувань, в тому числі 30 фермерським господарствам. Це ще плюс 2,54 млн грн або 15 % (тобто у розмірі 40 % вартості придбання).
Минулоріч вперше надавалася бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) новоствореним фермерським господарствам. Таку підтримку отримали 34 фермери (1,49 млн грн), а також надано бюджетну субсидію для 234 фермерських господарств в сумі 5,08 млн грн.
Завдяки фінансовій підтримці з державного бюджету в розмірі 1,72 млн грн обслуговуючий молочарський кооператив «Степ» розпочинає будівництво сироварні.
Слід додати, що відповідно до пріоритетів, визначених Президентом України та Урядом, прийнятий Державний бюджет 2019 року, де збережено фокус на підтримку тваринництва. Це сприятиме розвитку галузі та створенню додаткових робочих місць. Важливим залишається також розвиток садівництва і, безперечно, дотування фермерських господарств, створення та підтримка сімейних фермерських господарств, обслуговуючих кооперативів.
Довідково: За оперативними даними за 2018 року індекс сільськогосподарської продукції Волині становить 103,1 %. П’ятий рік поспіль або шостий раз за всю історію області, валове виробництво зернових і зернобобових перевищило один мільйон тонн. Цього року вал найвагоміший – 1 мільйон 200 тис. тонн. За попередньою інформацією, в рейтингу регіонів в рослинництві область посідає 8 місце у виробництві картоплі та ріпаку і 9 – у виробництві буряків цукрових (фабричних).
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.