20181123100103.jpg, фото
23 листопада 2018, 09:58

Держбюджет-2019: збалансований та реалістичний

Сьогодні, 23 листопада 2018 року о 6 год. ранку, Верховна Рада України схвалила підготовлений Урядом України проект Державного бюджету на 2019 рік. За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів.

Зокрема, проект держбюджету передбачає зростання ВВП на 3 % і поступове зниження дефіциту та боргового навантаження. Інфляція планується на рівні 7,4 %, а курс долара – 29,4 грн. Мінімальна зарплата, своєю чергою, становитиме 4 тис. 173 грн. А прожитковий мінімум на одну особу на місяць зросте з 1 тис. 853 гривні до 2 тис. 27 гривень.

В документі збережені всі пріоритетні напрямки фінансування, серед яких – фінансування армії та сектору безпеки, продовження соціальних програм, в тому числі «Доступні ліки», проведення монетизації субсидій, здійснення автоматичного перерахунку пенсій тощо. Також збережені програми підтримки промисловості, передусім, агросектору та використання надр, будівництва та відновлення доріг.

Нагадаємо, що проект бюджету був поданий відповідно до вимог Бюджетного кодексу – у вересні, пройшов всі процедури обговорення і вперше був схвалений до початку грудня. Це відкрило для України можливості не тільки планового входження в наступний фінансовий період, а й посилення співпраці з міжнародними партнерами за програмами макрофінансової допомоги.

– 2019 рік буде непростим – економічно і політично. Але маємо бюджет – збалансований і реалістичний. Ми зберегли всі програми – безпеки і оборони, в медицині, освіті, будемо будувати дороги, продовжимо подальшу децентралізацію, –  зазначив Володимир Гройсман.

Тож Глава Уряду подякував народним депутатам за можливість ухвалити всі потрібні рішення, які дозволять розвивати країну.

Поруч із тим, Парламент схвалив проекти змін до Бюджетного та Податкового кодексів, які, серед іншого, забезпечують ресурсну базу наповнення кошторису.

Довідково: Доходи держбюджету становитимуть 1 трильйон 26 мільярдів 131 мільйон гривень. Натомість, видатки – 1,11 трильйона гривень, які спрямують на:

  • діяльність Кабміну – 400 мільйонів гривень, Верховної Ради – 300 мільйонів гривень;
  • субсидії за житлово-комунальні послуги для населення – 20 мільярдів гривень;
  • безпеку і оборону – 212 мільярдів гривень;
  • охорону здоров’я – 95,7 мільярда гривень;
  • освіту – 127 мільярдів гривень;
  • пенсії – 167,5 мільярда гривень;
  • ремонт та відновлення доріг – 55 мільярдів гривень.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.