20200831150637.JPG, фото
31 серпня 2020, 15:06

Діалог влади і громадськості – запорука сталого розвитку районів Волині

Що турбує жителів Шацького та Любомльського районів, дізнався голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко в рамках робочої поїздки в озерний край. Зокрема, в рамках візиту, що відбувся днями у Шацьку, очільник області оглянув ряд об’єктів інфраструктури та провів робочу зустріч із представниками громад обох районів.

«Хочу безпосередньо від вас почути, які проблемні питання вас турбують, та де потрібна підтримка влади. Зі мною сьогодні мої заступники, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств в області та правоохоронних органів, щоби відразу надати консультацію у разі потреби», - зазначив на початку зустрічі Юрій Погуляйко.

Традиційно, найпоширенішими питаннями стали ремонт доріг та сприяння у фінансуванні з державного бюджету дороговартісних об’єктів, на які у бюджету громади немає коштів. Для прикладу, виконуюча обов’язки Щацького селищного голови Людмила Цевух розповіла про необхідність будівництва полігону твердих побутових відходів, вартість якого більше 7 млн грн. Однак, як зазначила Людмила Степанівна, вже є виготовлена проектно-кошторисна документація, а місцевий бюджет готовий долучитися до співфінансування. Аналогічна ситуація склалася і з проєктом підключення до каналізування території громади – проектно-кошторисна документація виготовлена, але необхідне фінансування з державного бюджету, адже вартість становить близько 12-ти млн. грн.

Серед дорожніх об’єктів, про які розповіла Людмила Цевух, - будівництво перехрестя зі світлофором, дорога до урочища «Гряда» (2,5 км вартістю орієнтовно 10 млн грн.), дорога «Шацьк-Вілиця», а також «Прип’ять – Стара Вижівка – Ратне». До слова, як зазначив заступник голови Шацької РДА Володимир Самусєв, ПКД на останню дорогу, що з’єднує кілька районів, також є, тож необхідне лише фінансування.

Окрім того, зверталися із такими питаннями як добудова ІІІ черги опорного навчального закладу Шацької ОТГ, облаштування пляжу на озері Пісочне, що у Мельниках та будівництво стадіону для проведення спортивно-тренувальних зборів на їх території.

Однак, гостро стоїть питання щодо транспортного сполучення з с. Прип’ять. Представники громади розповіли, що раніше із перевезенням проблем не було. Сьогодні ж є лише один маршрут, який курсує у другій половині дня, а людям здебільшого він необхідний лише вранці. Так, присутня на зустрічі начальниця управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації Наталія Остапкович повідомила, що дійсно нині цей рейс не курсує, бо триває конкурс на маршрут, який відбудеться 15 вересня 2020-го року.

У Любомльському районі залучення фінансування просили для школи у с.Римачі та будівництва школи у с.Головне. Також розповіли й про проблему зі постачанням скрапленого газу. Любомльський район не газифікований і скраплений газ у балонах є основним джерелом використання у побуті для приготування їжі. Нині ж його дуже складно придбати, адже, згідно законодавства, повинен бути постачальник, який визначається через аукціон.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації