Діалог влади та бізнесу: актуальні питання експортерів
Сьогодні відбулось щотижневе засідання «Діалог влади з бізнесом» під керівництвом заступника голови Волинської облдержадміністрації Романа Романюка. Представники волинського бізнесу, митниці, банківської сфери, податкової служби і Торгово-промислової палати обговорили аспекти зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема валютних розрахунків, форс-мажорних обставин, митних процедур та фінансових аспектів міжнародної торгівлі.
В.о. начальника головного управління податкової служби у Волинській області Оксана Левчук роз'яснила, що граничні строки розрахунків за експортно-імпортні операції наразі становлять 180 днів. Виключенням є аграрна продукція, розрахунок по експорту якої з липня 2024 року становить 120 днів. Банки здійснюють перевірку руху коштів, і у разі прострочення нараховується пеня. Водночас, управління податкової служби враховує наявність форс-мажорних ситуацій. «Однак зверніть увагу, лист від ТПП про форс-мажор не завжди гарантує уникнення штрафних санкцій, кожен такий випадок розглядається індивідуально», – наголосила вона Оксана Левчук.
До слова, заступник начальника обласного управління «Ощадбанку» Андрій Мельник звернув увагу учасників засідання на вимогу Національного банку дослідити кінцевого бенефіціара при укладанні зовнішньо-економічних контрактів. «Краще проконсультуватися заздалегідь, щоб уникнути ризиків», – підкреслив він.
Віталій Киричук, віце-президент Волинської Торгово-промислової палати нагадав про перелік послуг для бізнесу від ТПП у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема, запропонував посередництво при реєстрації волинських підприємців у європейській мережі Enterprise Europe Network. «Волинська ТПП є офіційним партнером європейської мережі підприємств Enterprise Europe Network (EEN), тож запрошую вас приєднуватись. Послуга реєстрації у мережі є безкоштовною та дозволить вам налагоджувати зв’язки з новими партнерами, в тому числі іноземними».
Потому, під час відповідей на запитання учасників, говорили про необхідність прискорення державних рішень щодо експорту, зокрема ратифікації ВРУ перехідних положень Конвенції ПЄМ. Заступник голови облдержадміністрації Роман Романюк запропонував направити спільне звернення Волинської ОДА, Торгово-промислової палати та Федерації роботодавців з проханням пришвидшити прийняття рішення.
Також прозвучало питання, пов’язане з представленням українських товарів на закордонних виставках. Однак компанії, які планують такі поїздки, стикаються з лімітованим зняттям готівки на супровідні поточні витрати. Тож Волинська облдержадміністрація звернеться до Нацбанку та Мінекономіки за роз’ясненням дій у таких випадках.