20210930180725.JPG, фото
30 вересня 2021, 18:07

До кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть

Це стало відомо за результатами засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України, що відбулось сьогодні, 30 вересня 2021 року, у якому взяв участь голова ОДА Юрій Погуляйко.

Зокрема, під час засідання, яке відбулося в Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського, підписано Меморандум про не підвищення рівня тарифів.

Згідно з Меморандумом, який напрацювали за дорученням Глави держави Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть. Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ.

Це, як зауважив Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, механізм, який виключає підвищення тарифів для населення та забезпечив компенсацію для громад.

Своєю чергою, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль детальніше розповів про основні кроки, які дадуть змогу стабілізувати тарифне питання та спокійно пройти опалювальний сезон цього року.

Так, стало відомо, що на 12 млрд грн планується збільшити програму субсидій на сплату житлово-комунальних послуг. Крім того, як повідомив очільник уряду, з 1 жовтня до кінця опалювального сезону для 80% українських родин тариф на електроенергію становитиме 1,44 грн за 1 кВт • год. Також для стабільного проходження зими накопичено майже 19 млрд кубів блакитного палива в підземних газових сховищах.

А в основі меморандуму є домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні порівняно із попереднім. Також документ передбачає домовленість про безперебійність постачання газу, щоб населення та заклади соціальної інфраструктури були забезпечені теплом.

Місцеві громади одержать фінансову підтримку від держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів. З боку держави передбачається субвенція громадам з незадовільним індексом платоспроможності вже з четвертого кварталу 2021 року.

У Меморандумі визначено, що для незмінності тарифів у 2022 році держава спрямує до місцевих бюджетів надходження від податку з доходів фізичних осіб у розмірі 4%, що становитиме не менше 11 млрд грн.

Крім того, акциз із пального в розмірі 13,44% у 2022 році залишатиметься у місцевих бюджетах, щоб вони могли підтримати комунальних виробників теплової енергії та забезпечити проходження опалювального сезону.

Документ також розв'язує питання безперебійності постачання газу для бюджетних установ. За словами Дениса Шмигаля, досягнуто домовленість з НАК «Нафтогаз України» щодо ціни на паливо для таких установ.

І насамкінець ще одні зобов’язання, котрі Уряд буде виконувати, але які не стосуються меморандуму, реструктуризація боргів, що виникли через різницю тарифів. Мова про погашення різниці в тарифів, котра склалась після 2016-го року в сумі понад 30 млрд грн. Це фактично борг держави перед теплокомуненерго та місцевими бюджетами.

Так, прийнято закон №1639, який передбачає здійснення верифікації врегулювання заборгованості різниці в тарифах на тепло. Для реалізації закону Урядом затверджено низку нормативних актів. Одразу після внесення змін до держбюджету на 2021 рік, планують затвердити порядок та умови використання коштів і погасити різницю в тарифах на тепло.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.