20231028200412.jpg, фото
28 жовтня 2023, 20:02

Допомога для ВПО: у Луцьку відбувся круглий стіл

«Соціальне забезпечення потреб ВПО у Волинській області в умовах воєнного стану» - саме таку назву мав круглий стіл, що відбувся учора, 27 жовтня 2023 року, на базі Луцького національного технічного університету. Серед учасників – заступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук.

За її словами, зараз дуже гостро стоїть питання соціального забезпечення внутрішньопереміщених осіб. Держава, зі свого боку, всіляко намагається допомогти та підтримати переселенців: матеріально, морально, працевлаштуванням тощо. Однак не менш важливим залишається інтеграція цих людей в громади, де вони проживають.

«Основне наше завдання зараз інтегрувати вимушених переселенців у наше суспільство, аби полегшити їхнє життя. Тому щиро дякую організаторам заходу, які в черговий раз зібрали чимало людей, що дотичні до допомоги цим людям. Кожен із присутніх працює в своїй сфері, спілкується з ними і розуміє, наскільки важлива ця допомога. Хочеться побажати всім гарного дня та плідного обговорення», – зазначила Мирослава Якимчук.

Директорка департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод, своєю чергою, зауважила, що з перших днів повномасштабного вторгнення Волинська область та волиняни допомогли тисячам людей, котрі тікали від війни:

«З самого початку військова адміністрація відігравала координуючу роль. Ми намагалися організувати логістику, розмістити всіх охочих людей на території області. Із залученням волонтерських і міжнародних організацій, надавали продовольчу допомогу».

Окрім того, Оксана Гобод розповіла про державні та регіональні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. До слова, на 2024-2028 рр. в області затверджена комплексна програма підтримки ВПО, яка включає питання медицини, соціального захисту, освіти, працевлаштування та інші.

Разом із тим, на теренах краю вже створено 15 рад ВПО, головна мета яких пришвидшити інтеграцію переселенців у територіальні громади. А також зробити так, щоб на місцях почули про проблеми переміщених осіб.

Слід додати, що захід пройшов у рамках реалізації мікропроєкту ГО Європейський вектор Волині «Гендерні аспекти гуманітарної допомоги для представників громад Волині з великою концентрацією ВПО», як субгранту в рамках проєкту «Розвиток потенціалу ОГС та ініціативних груп у регіонах України з високою концентрацією ВПО щодо впровадження гендерних питань у гуманітарній діяльності (GiHA)» в партнерстві з Бюро гендерних стратегій та бюджетування за підтримки Українського гуманітарного фонду ООН.