20190326125954.jpg, фото
26 березня 2019, 12:59

Доступна медицина: 15 амбулаторій ЗПСМ вже цьогоріч збудують на Волині

Кожен третій українець живе у сільській місцевості. Тож ще минулоріч Президент України Петро Порошенко виступив з ініціативою щодо покращення рівня медичного обслуговування на селі. Досягнення та проблеми в реалізації проекту обговорили сьогодні, 26 березня 2019 року, під час відео-селекторної наради під керівництвом заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе. У волинській віртуальній студії працювали заступники голови облдержадміністрації Валентин Цьось та Світлана Мишковець.

Слід зазначити, що в рамках проекту «Доступна, якісна медицина у сільській місцевості» передбачено будівництво понад 500 нових амбулаторій у всіх областях країни. Нині ситуація в регіонах кардинально відрізняється. Саме на цьому акцентував увагу Лев Парцхаладзе.

Отож, лідерами з будівництва амбулаторій є Кіровоградська, Дніпропетровська, Миколаївська, Донецька Рівненська і Луганська області. Натомість, серед аутсайдерів – Чернігівська, Черкаська, Хмельницька, Тернопільська та Закарпатська області. Пов’язано це із затримкою виділення земельних ділянок органами місцевого самоврядування

Що ж стосується Волині, то завдяки президентській ініціативі вже цьогоріч з’явиться 15 нових та сучасних амбулаторій ЗПСМ. Як зазначив Валентин Цьось, дві з них планують здати в експлуатацію вже у травні. Ще сім – у липні-серпні. Будівництво інших шести амбулаторій триватиме до жовтня, адже землю під їх спорудження виділили лише наприкінці року.

– Нині головна проблема полягає в тому, що досі не відбулася сесія обласної ради. Тож наразі відсутнє фінансування програми. Відтак, деякі підрядники призупинили виконання робіт, інші ж – продовжують будівництво за власний рахунок, – повідомив Валентин Іванович.

До слова, в інших областях сесії обласних рад, під час яких відновили фінансування, відбулися в лютому-березні 2019 року.

Окрім того, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зауважив, що усі амбулаторії повинні відповідати розробленим типовим проектам. Також необхідно передбачити єдину форму одягу з логотипом та бедж для кожного медичного працівника амбулаторії. Не менш важливим залишається впровадження телемедицини, що дасть можливість надавати медичну допомогу дистанційно у вигляді обміну електронними повідомленнями.

Насамкінець продемонстрували вдалі приклади вже відкритих амбулаторій та типових помилок, що допускають під час будівництва.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.