20250327134531.jpg, фото
27 березня 2025, 13:43

Доступність і рівність стали пріоритетом для українського суспільства

Чесна рівність і справедлива доступність для всіх – саме таку Україну бачать 87% громадян. На цьому наголосила Перша леді України Олена Зеленська під час щорічного засідання Національної ради безбар’єрності. Захід відбувся під головуванням віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби.

«За результатами останніх опитувань, безбар’єрність стала важливою цінністю для 87% українців. Це величезний прогрес у суспільній свідомості. Крім того, 40% громадян готові самі долучитися до створення безбар’єрного простору. Така мотивація має зберігатися», – зазначила Олена Зеленська.

У засіданні взяли участь представники міністерств, місцевих громад, міжнародних партнерів і громадських організацій. У Волинській ОДА до дискусії приєдналися заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко та т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури Василь Василенко.

Олексій Кулеба наголосив, що безбар’єрність є ключовою складовою розвитку країни. За даними досліджень, лише 22% об’єктів публічного простору в Україні відповідають стандартам доступності. Тому питання адаптації інфраструктури залишається пріоритетним.

На засіданні презентували 10 стратегічних проєктів, які міністерства реалізовуватимуть найближчими роками. Серед них:

  • «Рух без бар’єрів» (Міністерство розвитку громад та територій України);
  • «Безбар’єрність на ринку праці» (Міністерство економіки України);
  • «Безбар’єрний ЦНАП» (Міністерство цифрової трансформації України);
  • «Доступність екстрених служб та сервісів» (МВС України);
  • «Центри відновлення та здоров’я» (Міністерство оборони України);
  • «Розвиток системи реабілітації» (Міністерство охорони здоров’я України);
  • «Формула гідного повернення до цивільного життя» (Міністерство у справах ветеранів України);
  • «Підтримане проживання» (Міністерство соціальної політики України);
  • «Культура без бар’єрів» (Міністерство культури та стратегічних комунікацій України);
  • «Освітня безбар’єрність» (Міністерство освіти та науки України).

Загалом у реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору беруть участь 16 міністерств, які впроваджують 30 ініціатив. Уже оновлено державні будівельні норми, зокрема щодо доступності укриттів.

Україна рухається до суспільства, де рівні можливості стають нормою. Завдяки підтримці держави та активності громадян безбар’єрність стає реальністю.