20250207111456.JPG, фото
07 лютого 2025, 11:14

Досвід регіонів: на засіданні МКР обговорили розвиток охорони ментального здоров’я в Україні

Заступник голови ОДА Роман Романюк у режимі онлайн взяв участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

Також до заходу доєдналися регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух та очільниця управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Ольга Чубара.

На порядку денному – аналіз обласних Планів заходів на 2024-2026 роки щодо впровадження програми «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської та пропозиція Координаційного центру КМУ з психічного здоров’я щодо удосконалення цих Планів шляхом створення пріоритетних проєктів у регіонах.

Нагадаємо, План заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я у Волинській області на період до 2030 року затверджений розпорядженням голови ОДА від 18 жовтня 2024 року № 415.

Також у рамках зустрічі представили звіт про реалізацію третього рівня координації «Ти як?». Зокрема, з серпня 2024 року в 132 пілотних громадах усіх областей України з’явилися консультанти Всеукраїнської програми ментального здоров’я. На Волині це – Любешівська, Нововолинська, Володимирська, Підгайцівська, Ківерцівська та Ковельська громади.

Одним з ключових результатів їх роботи стало прокладання маршрутів між отримувачами та надавачами послуг. У громадах було створено Путівники послуг з ментального здоров’я та презентовані у ході відповідного Дня спільнодії.
Потому запрошені представники регіонів поділилися досягненнями у розбудові сфери ментального здоров’я.

«Кожна з областей має свої унікальні напрацювання формування послуг ментального здоров'я, і коли ми заслуховуємо регіони – це для того, щоб інші переймали цей досвід і впроваджували в себе. Є велика кількість різних ініціатив, що дуже добре, і я думаю, що нам уже варто зробити певну бібліотеку досвіду та фіксувати здобутки, щоби потім ними також ділитися. Бо якщо ми це не зафіксуємо, то згодом перейдемо на інші ініціативи та забудемо, що було на початках», – зазначив міністр охорони здоров’я України, співголова МКР Віктор Ляшко.