20190208154037.JPG, фото
08 лютого 2019, 15:40

Дуальна форма як сучасна модель співпраці – на «СКФ Україна» підбили підсумки українсько-німецького проекту

Конкурентноспроможність будь-якої держави на світовому ринку та якість життя її населення напряму залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Тому одним із ключових напрямів державної освітньої політики в «Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року» є модернізація структури, змісту та організації професійної освіти. Саме тому в області продовжується активна робота щодо створення якісної, гнучкої і практичної системи професійної освіти. Розширюється державно-приватне партнерство, удосконалюється співпраця з підприємствами - замовниками робітничих кадрів.

Про це стало відомо на круглому столі за темою «Дуальна форма як сучасна модель співпраці. Проект 2019 «Теорія гартується практикою, а практика – на СКФ», який відбувся сьогодні, 8 лютого 2019 року на базі підприємства «СКФ Україна».

Так, під час заходу голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко відзначив, що успіхи впровадження дуальної освіти на Волині вже помітні, проте зупинятися рано.

— Вчора відбулася визначна подія для України. Верховна Рада підтримала зміни до Конституції України, що закріпили курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО. Цей курс повинен стати орієнтиром для кожного українця. Але цього мало для щоденного життя. Ми повинні розуміти, що студенти повинні мати навчально-виробничу базу, на якій можна отримати реальні знання, які можна буде застосувати. Я вдячний підприємствам, які виховують на Волині фахівців. Адже українці мають розбудовувати Україну, – промовив Олександр Ілліч.

Варто зазначити, що з 2016 року партнерами німецько-українського проекту «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні» є Луцьке ВПУ та  ПрАТ «СКФ Україна» і СП ТОВ «Модерн-Експо», ДНЗ «Ковельський центр ПТО» та ТзОВ «Волинь-Кальвіс». У рамках проекту ці заклади отримали по 1 комп’ютерному комплексу, один з них - електрогазозварювальне обладнання, інші - 4 навчальні верстати німецького виробництва, металорізальний інструмент. Стажування у Німеччині пройшли 11 викладачів та майстрів. Загалом, на зміцнення навчально-матеріальної   бази  у 2018 р.  використано 58,3 млн. грн. з різних джерел фінансування.

Під час засідання круглого столу генеральний директор «СКФ Україна» Володимир Цибульський презентував підприємство, а також поділився досвідом 2018 року по впровадженню дуальної форми освіти.

— Два роки тому ми розпочали спільний проект з Баварською школою економіки. Перша група складалася з дев`яти учасників, але до фінішу прийшли лише п`ятеро. А за  результатами підсумкового завдання двох з них ми взяли на роботу. Як для початку – це непогано. Позавчора ми набрали другу групу – одинадцять хлопців. В мене перше враження краще, інтуїція підказує, що ефект буде кращий, – розповів Володимир Іванович.

Начальниця управління освіти та науки облдержадміністрації Людмила Плахотна зауважила, що одним із основних елементів змін, які проходять у професійній освіті, є дуальна форма навчання, коли удосконалюється співпраця із роботодавцями, підготовка робітників проходить під конкретне замовлення, коли заклади освіти, роботодавці, здобувачі освіти є рівноправними партнерами, коли збільшується кількість годин на практичне навчання, яке здійснюється на підприємстві, до 70%, та зменшується  на теорію, у навчальному закладі, до 30%. За її словами, впровадження такого навчання допоможе подолати проблему зношеності обладнання у закладах професійної освіти, дасть змогу роботодавцям включитись у процес підготовки, а не перенавчання випускників.

— Урахувавши переваги підготовки кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання та виклики нам разом потрібно розширювати таку форму навчання, бо це – майбутнє розвитку професійної освіти, розвитку трудового капіталу, підвищення професійно-кваліфікаційного рівня робітничих кадрів, – зазначила Людмила Володимирівна.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в області функціонує 20 закладів професійної освіти, з них 3 є структурними підрозділами закладів вищої освіти. Контингент учнів складає 8,1 тис. осіб. На підприємствах області працевлаштовується щороку у межах 85%, з них 9-10% продовжують навчання у ЗВО.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.