Дуальна система професійно-технічного навчання: підвели підсумки німецько-українського проекту на Волині
«Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні» – саме таку назву має проект, що реалізовували у Волинській та Львівській областях. Зокрема учора, 9 квітня 2019 року, відбулася заключна конференція проекту, в якій взяла участь заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.
Слід зазначити, що головна мета проекту – допомога у налагоджені контактів між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами обох областей. Тож для його реалізації було відібрано чотири навчальних закладів профтехоствіти та п’ять підприємств з обох областей. Окрім розвитку навчальних закладів, цільова підтримка здійснювалася за двома спеціальностями: «Електрогазозварник» та «Верстатник широкого профілю».
Отож, для початку обговорили реальні кроки та чого вдалося досягти за трирічний період проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні». В першу чергу, учні професійних навчальних закладів змогли пройти практику на підприємствах із сучасним обладнанням. Також є позитивна тенденція з працевлаштування.
Не менш важливим став обмін досвідом: майстри виробничого навчання отримали інтенсивну підготовку і консультації за актуальними темами профтехнавчання, які зможуть використати у своїй повсякденній роботі. Тож впровадження інноваційних методик освіти підвищив професійний рівень українських фахівців в обраних ними спеціальностях.
Разом із тим, завдяки кооперації підприємств та професійно-навчальних закладів, а також впровадженню нових змістових наповнень навчання, сприяла вирішенню проблеми міграційних процесів, яка має місце у Львівській та Волинській областях.
До слова, ініціатором трирічної ініціативи виступив Освітній центр баварської економіки (bbw). Керівник міжнародного департаменту групи bbw Фолькер Фальх зазначив:
– Радий, що нам вдалося успішно реалізувати цей проект. Без перебільшення, він є актуальним та дуже потрібним. Наша головна мета – поділитися власним досвідом. Дуже приємно, що ми змогли бути корисними Україні.
Діяльність проекту високо оцінили усі сторони. Відтак, його тривалість продовжили до кінця 2019 року. Також є передумови для нової фази проекту ще на три роки.
– Інвестиції в освіту, зокрема у професійно-технічну, – це ключ для досягнення благополуччя та економічної стабільності України, – наголосила Світлана Євтихіївна.
Нагадаємо, що реалізація проекту «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні» розпочалася з підписання угод про співпрацю з першими партнерами у 2016 році. Ними стали Львівське міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та Вище професійне училище № 20 у Львові, а також Луцьке вище професійне училище і Ковельський центр професійно-технічної освіти на Волині. Серед підприємств Львівщини партнерами проекту стали СП ТОВ «Електротранс» та СП ТОВ «Сферос-Електрон», на Волині – ПрАТ «СКФ Україна», СП ТОВ «Модерн-Експо» та СП ТОВ «Волинь-Кальвіс».
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.