20220114151758.JPG, фото
14 січня 2022 року

Епідемічна ситуація на Волині: прогнозують зростання захворюваності на COVID-19

З другої половини січня – початку лютого в Україні очікується зростання захворюваності на коронавірус, зокрема через штам «Омікрон». Це відзначила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко під час онлайн брифінгу у Волинській        ОДА, що відбувся 14 січня 2022 року.

Нагадаємо, вперше мутований штам «Омікрон» виявили 25 листопада 2020-го року у Південно Африканській Республіці. Наразі він поширений у близько 130-ти країнах, а в Україні його зафіксували 18 грудня минулого року.

«В наших прогнозах ми використовуємо досвід інших країн, куди вже щонайменше місяць тому прийшов цей штам, і сподіватимемося, що у нас будуть ті самі тенденції. Адже в ситуації із COVID-19 Україна йде з невеличким запізненням відносно країн ЄС: спалахи, які реєструються в Європі, в Україну приходять через 1-2 місяці після того, як вони досягли піку там», - повідомила Наталія Янко.

Що стосується інтенсивності захворюваності, то це буде залежати від активності міграційних процесів на свята. Оскільки, за даними епіднагляду 80 % всіх випадків Омікрону завезені з-за кордону (хворі перебували у Німеччини, Польщі та ОАЕ). Решта – це випадки, пов’язані із інфікованими особами.

Слід зазначити, що захворюваність в Україні починає зростати, адже 2 області вже ввійшли до помаранчевого рівня епіднебезпеки (Сумська та Івано-Франківська) за коефіцієнтом виявлення нових випадків.

Щодо Волинської області, що головний державний санітарний лікар області повідомила, що ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в області контрольована, нині Волинь знаходиться в жовтій зоні епіднебезпеки.

«Проте, починаючи з початку цього тижня, ми реєструємо ріст захворюваності на коронавірусну хворобу. За вчора зареєстровано вдвічі більше випадків хвороби, в порівнянні з попереднім днем (168 проти 88)», - зазначила Наталія Янко.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.