20231201110531.JPG, фото
01 грудня 2023, 11:03

Формування обласного бюджету-2024 обговорили на засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність»

За участі громадськості відбулось чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність», під час якого обговорили формування обласного бюджету на 2024 рік. Про це повідомив начальник ОВА Юрій Погуляйко.

Зокрема громадськість цікавило як відбувається формування та чи враховано у проєкті бюджету на наступний рік кошти на підтримку Збройних сил України.

Тож директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюкрозповів про основні етапи та принципи підготовки проєкту обласного бюджету на наступний рік, який згідно законодавства повинен бути затверджений не пізніше 25 грудня 2023 року. До слова, затверджений проєкт буде опублікований на сайті обласної державної адміністрації.

Обласний бюджет на 2024 рік буде меншим на 150 млн грн, ніж у 2023 році. Орієнтовно він становитиме 1,4 млрд грн. Для порівняння: в цьому році становить 1 млрд 577 млн грн.

Так, до 1 грудня в області тривали бюджетні слухання головних розпорядників коштів, яким доведені граничні показники на 2024 рік. Депутати обласної ради разом з головними розпорядниками коштів працюють над формуванням видатків у кожній галузі. До прикладу, культури, спорту, медицини, освіти і т.п.

Загальна тенденція у кожній галузі – у бюджеті передбачають лише захищені статті, тобто на заробітну плату та комунальні послуги. Інших видатків просто немає з чого фінансувати. До слова, подекуди не вистачає у повній мірі стимулюючі виплати та комунальні. Однак, сподіваються на вільні залишки, які можуть сформуватися на початок наступного року.

Наразі ситуація така, адже у зв’язку зі змінами до бюджетного кодексу, зарахування ПДФО з 1 жовтня 2023 року відбувається до державного бюджету. У 2023 році ПДФО становило близько 500 млн грн, але у 2024 році цієї доходної бази у бюджеті вже не буде.

Саме тому обласний бюджет на 2024 рік буде меншим на 150 млн грн за 2023 рік. Водночас необхідно забезпечити ріст мінімальної заробітної плати на 16 %.

Тож у показниках, які доводять до головних розпорядників коштів, взагалі не передбачено капітальних видатків чи інших коштів на ремонт і т.п. У проєкті передбачають лише обов’язкові виплати.

«Найголовніше запитання, яке постає – яким чином будемо допомагати військовим, які відстоюють нашу державу? Так, бюджет буде дуже складний, але як і в поточному році, при розподілі вільних залишків в першу чергу передбачатимемо підтримку сил оборони. І сподіваюся, що голови громад, у котрих більше фінансових можливостей, чинитимуть так само», - зазначив Юрій Погуляйко.