20210216171936.jpg, фото
16 лютого 2021 року

Формування тарифів на електроенергію та модернізація енергосистем: друга сесія Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Платіжка»

Під час другої сесії Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Платіжка» 15 лютого 2021 року спікери обговорили питання формування тарифів на електроенергію та модернізацію енергосистем.

В другій сесії заходу участь взяли голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк, тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус, експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп та директор Секретаріату Європейського Енергетичного співтовариства Янез Копач.

Так, голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький запевнив, що українських споживачів електроенергії не будуть відключати від послуг.

«Ми слідкуємо за тим, щоб електроенергії було достатньо для покриття споживання. Хочу відразу сказати, що ми не плануємо ні на цьому тижні, ні в майбутньому ніяких обмежень чи відключень споживачів. Ми маємо план, як збалансувати систему, у тому числі на цьому тижні під час дуже різкого похолодання. Частиною цього плану було включення в мережу другого енергоблоку Хмельницької АЕС, яке відбулося о 9:30. Потужність цього енергоблоку допоможе нам пройти цей складний період. Крім того, ми також тримаємо в роботі додаткові енергоблоки ПАТ «Центренерго», які працюють на природному газі», - заявив Володимир Кудрицький.

Підключення другого енергоблоку Хмельницької АЕС до енергосистем України підтвердив і тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«Я хочу повідомити радісну новину для всієї енергосистеми України. На сьогодні у нас підключений до енергосистеми другий енергоблок Хмельницької АЕС на місяць, і зараз це вирішить питання нестачі електроенергії. Сьогодні, в 9:31, ми додали 1000 МВт до енергосистеми України», - зазначив Петро Котін.

В ході дискусії експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп пояснив, чому тарифи на електроенергію в Україні мають бути адекватними.

«Якщо ми не матимемо адекватних тарифів, то в кінцевому рахунку ні про яку модернізацію мереж не може бути й мови. Напевно, через 2-3 роки доведеться пояснювати не чому тарифи не знизились, а пояснювати громадянам чому в помешканнях немає світла. Якщо говорити про інші напрями, то мова має вестися не про модернізацію, а про повний редизайн мережі. Енергосистема була збудована під ті принципи енергозабезпечення, які діяли в 70-их роках. Зважаючи на ті тенденції децентралізації і розвитку відновлюваних джерел енергії, все більше уваги буде приділятися мережам», - сказав Андріан Прокіп.

Крім того, під час сесії спікери обговорювали імпорт електроенергії з Російської Федерації. Зокрема, голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус розказав, що Верховна Рада працює над законом, який обмежує поставки з Росії.

«Думаю, що навесні ми почнемо, можливо через закон, обмежувати імпорт електроенергії, зокрема з Російської Федерації. Я буду ініціювати рішення, яке буде стосуватися і електроенергії, і антрацитового вугілля. Це може бути механізм спеціальних мит, та буде стосуватися нафтопродуктів, дизелю, скрапленого газу, коксяного вугілля», – сказав Герус.

За словами народного депутата, держава має приймати рішення, які будуть мінімізовувати ризики поставок енергетичних ресурсів з Російської Федерації.

«І це буде стосуватися загалом цілого спектру товарів, де ми маємо управляти, здійснювати ризик-менеджмент для того, щоб не було у нас залежності. Зараз відповідний законопроект ми розробляємо», – зазначив депутат.

За матеріалами сайту «Всеукраїнський Форум «Україна 30. Платіжка»