Глава держави поспілкувався з жителями Ківерець та Рожищ
Сотні людей зібралися сьогодні, 15 січня 2019 року, поблизу будинків культури у містах Ківерці та Рожище, аби зустрітися з Президентом України Петром Порошенко. Адже саме в цей день Гарант Конституції перебував із робочим візитом у Волинській області.
Слід зазначити, що прибувши, Президент скористався нагодою та поспілкувався з місцевими жителями, які зібралися поблизу закладів культури як у Ківерцях, так і в Рожищах.
– Хочу подякувати кожному з вас за те, що ви зробили за чотири з половиною роки. Бо весь світ каже, що українці досягли більшого, ніж за двадцять три попередні роки нашої незалежності, – звернувся до присутніх Петро Олексійович.
Зайшовши до залів, Глава держави спільно з учасниками зустрічей виконав Державний Гімн України та привітав присутніх із різдвяними святами, які цьогоріч стали дійсно по-особливому святковими: після тисячолітньої неволі український народ отримав Томос про автокефалію. Між іншим, історичний документ виставили сьогодні для огляду перед жителями області в соборі Святої Трійці міста Луцька.
– Я був вражений, коли тисячі волинян прийшли доторкнутися і побачити Томос. Це визнання української церкви світовим православ’ям. Безумовно, це стало можливим дякуючи Божій волі. Ієрархи, які десятиліттями не сідали за один стіл в мить зібралися і прийняли одноголосне єдине рішення та підписали звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія. Тому маємо зробити так, щоб українець, коли заходить до церкви, не питав, який це патріархат. Бо маємо єдину українську помісну автокефальну церкву, – наголосив Петро Порошенко.
За словами Глави держави, боротьба для українців триває. В першу чергу, боротьба за територіальну цілісність країни. За це ми платимо надзвичайно велику ціну – тисячі життів Героїв, аби ми змогли будувати нову Україну. В той же час, нагадав, що коли ми єдині – для нас немає нічого неможливого.
– Те, що з роками здавалося недосяжним – збулося. Наші результати – не випадковість. Це чітко вибудувана стратегія. Ми йдемо своїм шляхом. Шлях наш до Євросоюзу, до НАТО, до миру і добробуту, до зміцнення української державності. Це ми з Вами зупинили російську агресію в 2014-2015 роках, звільнивши дві третини Донбасу. Це ми з Вами уникнули дефолту. Ми будуємо армію, будуємо гуртожитки для військових, заводи, попри те, що 20% промислового потенціалу країни – окуповано. Ми в небачений термін відновили, створили нове військо. Сьогодні Збройні сили України – це сотні тисяч чоловіків та жінок, добре озброєних, навчених, одягнених, нагодованих. У нас одна з найпотужніших армій в Європі, яка вихована на українських патріотичних цінностях і де, нарешті, працюють капелани. І ці традиції ми успадкували від козацтва, від воїнів УПА, – зауважив Президент.
Безвіз, впровадження інклюзивної освіти, розвиток сільської медицини, українська музика на радіо – це лише незначний перелік досягнень українців за останні чотири роки.
Окрім того, Глава держави розповів про широкий спектр підтримки від світової спільноти: санкції проти агресора, економічну допомогу, відновлення центрів та пунктів дислокації, постачання зброї, а також ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі. В умовах гібридної війни, Україна швидко переорієнтувалася на європейський ринок. Значний внесок у цей процес зробили й волиняни. Для прикладу привів Рожищенський район, де експорт в січні-вересні 2018 року становив 40 мільйонів 200 тисяч доларів, що на 31 % більше, ніж у минулому році.
Не зміг оминути Гарант і того, що Волинь – в перших рядах щодо створення та розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
– Я вас вітаю з цим досягненням. І це дуже важливо, бо тепер від ОТГ залежить чи школу будувати, чи дитячий садок ремонтувати, чи освітлення зробити, чи дороги. Волинська область для покращення інфраструктури громад отримала 183 мільйони гривень. І відтак, вдалося реалізувати 336 проектів.
Серед завдань, які окреслив Президент України, – підвищення енергоефективності та здобуття енергетичної незалежності країни.
– Ніхто більше немає права затягнути нас назад в Російську імперію. Це демонстрація нашої з вами єдності. Ми не можемо дозволити, щоб результат виборів повернув нас назад. Кремль напрацював величезний арсенал засобів втручання у вибори. Нам з вами доведеться прийняти цей виклик в дуже непростих умовах. Але, якщо ми змогли провести вибори у 2014, то в нас вийде гідно їх провести і в 2019. Ми точно недопустимо, щоб нас повернули назад з обраного шляху. Наш результат – НАТО, ЄС та зростання стандартів життя українців, – резюмував Петро Олексійович.
Слід додати, що представники районів мали нагоду задати запитання Главі держави. Зокрема, найбільше їх турбували питання пенсійного забезпечення, будівництва дитячих садків та шкіл, розвиток аграрної галузі, реформування сільської медицини тощо.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.