20191228151918.JPG, фото
28 грудня 2019 року

Голова облдержадміністрації об’єднав силові структури Волині у боротьбі проти нелегальних заправних станцій

Незаконні автозаправні станції на Волині мають припинити діяльність самостійно, до 1 січня 2020 року. Інакше, з 2 січня 2020 року по усіх виявлених обєктах нелегальної торгівлі нафтопродуктами, будуть розпочаті кримінальні провадження.

Такі підсумки робочої наради з керівниками силових структур області, виконавчими комітетами міських рад, райдержадміністрацій та ОТГ підбив голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко.

За даними начальника головного управління ДФС у Волинській області Світлани Савчук, у 2019 році припинено діяльність 24-ох нелегальних АЗС, демонтовано – 2, з незаконного обігу вилучено 324,5 тонн пального сумнівної якості на суму 9,4 мільйона гривень. В рамках адміністративних проваджень припинено діяльність 14-ти АЗС, в рамках кримінальних - ліквідовано 10 підпільних АЗС.

Представник прокуратури звернув увагу на те, що досі офіційно не виявлено постачальників сумнівних нафтопродуктів, які реалізовуються нелегально. Припинити незаконну торгівлю пальним можливо, перекривши джерела надходження фальсифікату.  Разом з тим, варто звернути увагу на дозволи щодо розміщення таких об’єктів, які представники тіньового ринку нафтопродуктів отримують у місцевих органів влади.

Начальник головного управління національної поліції у Волинській області Петро Шпига вважає, що представники райдержадміністрацій та місцевих рад повинні донести інформацію до власників нелегальних АЗС про відповідальність за ведення нелегального бізнесу та мотивувати їх самостійно припинити діяльність. Інакше силові структури діятимуть в рамках кримінального провадження на підставі статті 272 Кримінального кодексу України, зокрема.

- Лише діючи спільно нам вдасться викорінити нелегальний обіг пального на Волині. Тому я сподіваюся на конструктивну співпрацю усіх підрозділів. До 1 січня потрібно попередити про добровільне припинення діяльності нелегальних АЗС, після свят створимо мобільні групи і об’їдемо область, аби виявити усіх порушників та притягнути їх до кримінальної відповідальності, - резюмував Юрій Погуляйко.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.