20190222170202.jpeg, фото
22 лютого 2019 року

Голова облдержадміністрації взяв участь у семінарі з питань екології, що відбувся у Львові

Сьогодні, 22 лютого 2019 року, у Львові за участі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака відбувся семінар з питань реалізації Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) та Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) у Західному регіоні країни. Аби поділитися досвідом Волині, до міста Лева завітав голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Як зазначив міністр, відповідні закони запровадили нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку, яка стала обов’язковою для державних програм, генпланів, містобудівних планів, стратегій розвитку областей, державних, місцевих галузевих програм.

– Всі зрозуміли, що повернення до старої системи не буде. А прийняті закони дійсно захищають екологічні інтереси громадян, – наголосив Остап Семерак.
Що ж стосується Волині, то з метою виконання Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», в управлінні екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації створено відділ оцінки впливу на довкілля.

Нині на території області розпочато 59 процедур з проведення оцінки впливу на довкілля планованої діяльності (з них 26 процедур проводить Мінприроди України, які в основному стосуються суцільних, поступових рубок головного користування, суцільних санітарних рубок, а також видобування корисних копалин).

Натомість, відділ оцінки впливу на довкілля облдержадміністрації здійснює повноваження у сфері стратегічної екологічної оцінки відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». Поруч із тим, видано розпорядження голови облдержадміністрації від 12 лютого 2019 року №71, яким зобов’язано районні державні адміністрації та рекомендовано органам місцевого самоврядування неухильно дотримуватись вимоги вищезазначеного Закону та проводити процедуру стратегічної екологічної оцінки документів державного планування визначених у статті 2 даного Закону.

– З моменту введення в дію Закону до управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації на розгляд надійшло 11 документів державного планування. Всі вони отримали зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки, – зазначив Олександр Ілліч.

Під час семінару також проаналізували проблеми, які виникають в процесі реалізації вищезгаданих документів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.