20200807153828.JPG, фото
07 серпня 2020 року

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко взяв участь в урядовому селекторі щодо реалізації адаптивного карантину

Про можливі зміни карантинних обмежень у «червоній» зоні йшлося під час відеоселектору з керівниками регіонів та міст, що відбувся сьогодні, 7 серпня, за дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Як зазначив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, сьогодні в країні зафіксована рекордна кількість захворювань на COVID-19 – 1453. Окрім того, збільшилось число складних випадків, зростає показник госпіталізації. За словами високопосадовця, наразі така ситуація спостерігається по всьому світі, але це не той рекорд, на який має орієнтуватися Україна.

Тому і надалі, відповідно до прийнятої у липні постанови КМУ, територію України будуть розділяти на «карантинні» зони в залежності від поширення захворюваності. Такий підхід дозволить застосувати посилення обмеження локально, аби не паралізувати життєдіяльність конкретної території в цілому, та, разом з тим, забезпечить кращий контроль за епідемічною ситуацією і своєчасне «карантинне» реагування.
Нагадаємо, що всі розрахунки щодо визначення «зони» здійснюються в автоматичному режимі, людський фактор під час визначення, до якої зони належить той чи інший регіон, відсутній.

В ході наради обговорені питання щодо ефективного впровадження протиепідеміологічних заходів та необхідності дотримання карантинних вимог задля збереження життя і здоров’я громадян.

Також окремі керівники регіонів та міст, які належать до «червоної» зони, порушували питання можливої зміни карантинних обмежень, зокрема, щодо руху громадського транспорту та роботи окремих об’єктів критичної інфраструктури. Детальніше це питання буде розглянуте на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації