Голова облдержадміністрації звернувся до Глави Уряду щодо розміщення тимчасово вільних коштів
Для залучення додаткових коштів до обласного бюджету, департамент фінансів облдержадміністрації щороку розміщував тимчасово вільні кошти на депозитах. Так, за останні три роки отримано 199,7 млн грн, в тому числі в 2018 році – 61,3 млн грн. Однак, 2 лютого цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 53 щодо заборони розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. Відтак, голова облдержадміністрації Олександр Савченко звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Відповідне рішення пов’язано з тим, що вищезгадана постанова КабМіну розбалансовує затверджені в установленому порядку місцеві бюджети на 2019 рік. Адже при формуванні місцевих бюджетів на 2019 рік місцевими фінансовими органами було заплановано залучити до місцевих бюджетів внаслідок таких операцій 24,4 млн грн, у тому числі до обласного бюджету – 15 млн грн. Зокрема, відповідні завдання із залучення доходів затверджені у рішеннях про місцеві бюджети на 2019 рік.
Що ж стосується розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів, а саме короткострокових облігацій внутрішньої державної позики, що минулоріч започатковано Кабінетом Міністрів України, не дозволяє досягти бажаних результатів / показників. В першу чергу, це пов’язано зі строковістю відповідних операцій. До слова, лише завдяки коштам обласного бюджету в 2018 році проведено понад 90 операцій з розміщення коштів на депозитах та їх повернення на рахунки Держказначейства з урахуванням необхідності здійснення видатків. Тож тимчасово вільні кошти переважно розміщували в термін до одного місяця, а подекуди – на тиждень-два.
Натомість найменший термін обігу облігацій, розміщених у лютому цього року, - два місяці. Про це свідчать дані, оприлюднені на офіційному сайті Міністерства фінансів України. Тому їх використання може призвести до затримок у реалізації запланованих видатків та є надто ризикованим.
– Враховуючи наведене, обласна державна адміністрація просить Вас, шановний Володимире Борисовичу, доручити Міністерству фінансів України вивчити питання можливості впровадження для місцевих фінансових органів короткострокових фінансових інструментів зі скороченим терміном обігу або розроблення окремого механізму розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів у короткостроковому періоді на термін до одного місяця, – йдеться у офіційному зверненні до Глави Уряду.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.