20190418162531.JPG, фото
18 квітня 2019 року

Голова ОДА Олександр Савченко оглянув дороги Ратнівського району

Робочу поїздку Ратнівський район здійснив голова облдержадміністрації Олександр Савченко 17 квітня 2019 року. Основна мета – оглянути дороги, які ремонтуватимуть цьогоріч у районі, адже незабаром в області приступлять до виконання робіт.

Перш за все, перебуваючи на Ратнівщині, керівник виконавчої гілки влади в області вирішив оглянути дорогу до села Щитинська Воля, через яку минулого тижня два дні не курсували ні рейсові, ні шкільні автобуси через поганий стан шляху. Про це Олександр Ілліч дізнався із соціальної мережі «Фейсбук», але вирішив також особисто поспілкуватися із жителями у с.Залухів.

Зокрема, як повідомили місцеві, на в’їзді до села Щитинська Воля утворилася величезна вибоїна, тому місцевий перевізник відмовився виїжджати на рейс, доки її не ліквідують. За його словами, саме автобусом там проїхати було неможливо.

Нині проблему вже вирішено: дорогу прогрейдерували, вибоїни засипали щебнем. Усе вдалося зробити силами місцевої влади.

- Ми собі не зраджуємо, і коли до нас звернулися люди з цією проблемою, зокрема з тим, що не ходять автобуси через розбиті дороги, то залишити це без уваги ми не могли. Те, що усі дороги розбиті – ми розуміємо. Але приїхавши сюди, поспілкувавшись з жителями села, виявилося, що вся проблема лише в одній ямі. Тут дійсно великий автобус типу «Богдана» не проходив, інші машини проїхати могли. Але питання в іншому – це усе можна зробити силами місцевої громади. Так, дорога не капітальна, місцевого значення, але все ж важлива для людей. Та це клопоти місцевої влади, - прокоментував ситуацію голова облдержадміністрації.

Окрім того, користуючись нагодою, жителі села повідомили про ще одну проблему – приміщення школи села Щитинська Воля, яку кілька років тому закрили через мало малокоплектність, стоїть пусткою. Приміщення розраховане на 200 учнів, але в останні роки її відвідували лише 18, тож вирішили довозити дітей до с.Залухів. Нині ж хочуть, аби добротна будівля не руйнувалася дарма. Тому попросили сприяння у влаштування там літнього табору для оздоровлення дітей, адже за 300 метрів знаходиться озеро.

Відтак, Олександр Савченко заїхав у село та оглянув будівлю та подвір’я.

- Звичайно, треба рятувати таке гарне приміщення. Воно стоїть майже рік, осипається. Ми подумаємо над тим, як його можна використовувати. Навіть є думки облаштувати там літній табір. Можливо, програму якусь треба написати. Та важливо те, що я не приїхав сюди недарма. Можливо, привід був дріб’язковим, але я поспілкувався з чудовими людьми, яким не байдужа доля громади. Словом - отримав задоволення, - сказав Олександр Ілліч.

Опісля, очільник області вирушив до с.Заболоття, де здійснив інспекційний огляд ділянки дороги Заболоття-Тур, на ремонт якої цього року спрямують 13 млн 334 тис. грн. Протяжність ремонту складе 4,2 км. Кошти на це виділять із так званої дорожньої субвенції для доріг місцевого значення. Замовником робіт виступає Волинська обласна державна адміністрації.

Окрім того, відремонтують там ще дві комунальні дороги: вул. Богдана Хмельницького в с.Заболоття, на яку спрямують близько 800 тис. грн, та вул.Зелена в с.Тур, на яку спрямують 500 тис. грн.

- Це вперше держава виділила такі суми на комунальні дороги, - відзначив заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось.

Тамтешні жителі теж очікували посадовців з обласного центру, аби особисто почути де та коли розпочнуть роботи. Тож говорячи про терміни початку ремонту, Валентин Іванович повідомив, що це буде у липні поточного року, адже потрібно дочекатися розподілу коштів рішенням бюджетної комісії обласної ради, провести тендерні процедури та заключити договори із підрядними організаціями.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.