Голова ОДА відвідав Володимир-Волинський район
У Княжому місті сьогодні справжнє свято: місцеві жителі зустріли особовий склад в/ч А 2892, що повернулися із зони проведення антитерористичної операції. Тож не дивно, що саме в цей день, 3 травня 2018 року, голова облдержадміністрації Олександр Савченко в рамках робочої поїздки відвідав терени Володимир-Волинського району та особисто привітав військових.
Волиняни – серед Героїв України
З листопада 2017 року волиняни виконували бойове завдання із недоторканості повітряних кордонів України. Так, близько 200 військових та 100 одиниць техніки залучили до виконання завдань на Сході країни, а нині всі бійці повернулися на тимчасове місце дислокації до Володимир-Волинського. Відтак, сотні небайдужих місцян зібралися на головній площі міста, аби зустріти братів, сестер, батьків та матерів – своїх Героїв.
– Те, що ви зробили, перебуваючи в зоні АТО, – це справжній подвиг! Я, як голова обласної державної адміністрації радий вітати вас на Волинській землі. Але сьогодні ви продовжуєте службу вже тут. Тож знайте: ми завжди поруч та готові допомогти. Всі гордяться вами, Волинь годиться вами, держава гордиться вами. Спасибі вам за службу! Успіхів вам, звитяги та хорошої служби, - сказав Олександр Савченко.
Однак, на переконання керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, найголовніше, що воїни повернулися живими. Поруч із тим, не слід забувати про тих, хто загинув та ціль, за яку воїни віддали життя – вільна та незалежна Україна. Тож на головній площі міста хвилиною мовчання пом'янули пам'ять бійців, які полягли в АТО та поклали квіти до стели пам'яті воїнів.
Інклюзія Володимир-Волинського краю
У Княжому місті активно працюють в напрямку інклюзивної освіти. Зокрема, з 2007 року в якості експерименту функціонує спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» м. Володимир-Волинський. За словами директора навчального закладу Валентина Вірковського, тут навчається 596 дітей, починаючи із дошкілля і завершуючи середньою освітою. Окрім того, із п'ятого класу розпочинається профільне навчання: природниче або спортивне. Однак, через закінчення експерименту та впровадження освітньої реформи в Україні, виникли труднощі із фінансуванням школи. Тому управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації пропонують змінити формат навчального закладу та перепрофілювати його у ліцей. Натоміть батьки категорично проти цього. Саме із цією проблемою прийшли на зустріч до Олександра Савченка.
– Я знаю про вашу проблему, тому сьогодні сюди приїхав. Інклюзивна освіта - це прорив. Цього раніше не було, тому навіть зараз батьки не володіють певними знаннями. Але фахівці, які працюють з особливими дітьми - це вчителі від Бога. В них щирий погляд і відкрита душа. Це видно одразу. Хочу вас обнадіяти - ми вирішимо цю проблему, – зауважив Олександр Ілліч під час зустрічі з батьками та педагогічним колективом школи.
Між іншим, голова облдержадміністрації пообіцяв, що докладе максимум зусиль, аби вже цьогоріч відкрити 18 закладів інклюзивної освіти на Волині. Адже в лютому 2018 року до Луцька завітала дружина Президента України Марина Порошенко. Зокрема, відбулося урочисте підписання меморандуму щодо впровадження інклюзивної освіти на Волині, де й визначено ці навчальні заклади.
Зважаючи на величезну потребу, у Володимир-Волинському також створено інклюзивно-реабілітаційний центр, який створили на прохання батьків. Його й оглянув голова облдержадміністрації Олександр Савченко. За словами директора закладу Олени Токарєвої, основна його мета – всебічний розвиток особливої дитини, її соціалізація в суспільстві, а також надання практичної допомоги батькам. Відтак, нині триває ремонт та переобладнання приміщення, яке виділила міська влада. Серед найнеобхіднішого: ресурсна кімната для дітей, кабінети логопеда, психолога та дефектолога, конференц-зала тощо. Разом із тим, відсутнє спеціалізоване обладнання для таких закладів та спортивні майданчики для особливих дітей. Тож основна робота ще попереду.
«Цифрові валізи» для Володимирського ЦНАПу
З 18 квітня 2017 року у Володимир-Волинському функціонує центр надання адміністративних послуг. Як повідомила його директор Алла Троць, тут надають більше 130 послуг. Обслуговування здійснюють за допомогою електронної черги. Також можна подати документи на видачу біометричних паспортів. А вже від сьогодні адміністративні послуги можна буде надавати за моделлю «виїзного адміністратора», адже Олександр Савченко передав спеціальну «цифрову валізу», куди входять: ноутбук, принтер, сканер, модем для підключення до мобільного Інтернету, пристрій для зчитування інформації паспортів у формі картки, додаткове джерело живлення, валіза для перенесення вказаного вище обладнання.
Слід зазначити, що надання адміністративних послуг за моделлю «виїзного адміністратора» є особливим варіантом організації надання послуг, коли адміністратор ЦНАП обслуговує окремих громадян за місцем проживання чи перебування (лікування тощо). У першу чергу, це забезпечує надання якісного сервісу громадянам похилого віку та людям з особливими потребами, мешканцям віддалених районів та тим, хто потребує обслуговування без відвідування центрів надання адмінпослуг.
«Цифрові валізи» для надання адміністративних послуг за моделлю «виїзного адміністратора» придбані у рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та втілюється в життя за підтримки міжнародної організації «Фонд Східна Європа». Програмою передбачено, що такі мобільні центри працюватимуть також у Вінницькій, Одеській та Дніпропетровській областях.
Користуючись нагодою, голова облдержадміністрації оглянув проведення ремонтних робіт автомобільної дороги загального користування Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне, що вже розпочали за рахунок коштів «митного експерименту».
Насіннєвий «рай» Волині
Не зміг оминути голова облдержадміністрації Олександр Савченко й потужне волинське підприємство ТзОВ «П’ятидні», що функціонує на теренах району. Нагадаємо, що минулоріч 24 травня відбулося урочисте відкриття насіннєвого заводу, куди приїхав Президент України Петро Порошенко. Адже об’єкт став невід’ємною частиною ведення агробізнесу не лише на Волині, а й в Україні в цілому. Таких заводів в країні лише 5. Нині насіннєвий завод, потужністю 10 тонн насіння за годину, працює із застосуванням новітніх машин та із професійним обслуговуючим персоналом. Тут виготовляють насіння пшениці, сої та гороху.
Цього ж разу депутат обласної ради та засновник підприємства Валерій Діброва розпочав будівництво елеватору, потужність якого 65 тис. тонн одноразового зберігання зернових і олійних культур. Зокрема, 10 ємностей по 5,5 тис. тонн, підлоговий склад на 5,5 тис. тонн та 4 операційні ємності на 1 тис. тонн. Кошторисна вартість проекту – близько 175 млн. грн. Поруч із тим, потужність відвантаження за добу – 25 вагонів. Вже восени 2018 року будівництво планують завершити та додатково створити 80 робочих місць.
– Цей насіннєвий завод працює не лише на Україну, а й на Європу, зокрема Польщу та Німеччину. Все комп’ютеризовано. Також відзначу техніку високої якості. А так, як відноситься керівник до інновацій, то переконаний, що на цьому він не зупиниться. Так би мовити, прославляє регіон на всю країну, – відзначив Олександр Ілліч.
Голова облдержадміністрації також проінспектував роботу митно-сервісної зони «Устилуг-Зосин» та залишився не дуже задоволений. Адже, незважаючи на ті величезні прибутки, які приносить Волинська митниця до Державного бюджету загалом та Волині зокрема, тутешня інфраструктура могла б бути ліпшою.
– Ми думаємо над тим, як розробити стратегію розвитку прикордонних територій. Можливо це буде тільки наше рішення на території України, а можливо залучимо і європейські інституції. Але над цим потрібно працювати, бо це «убогість», – резюмував Олександр Савченко.
Село П'ятидні – другий за чисельністю населений пункт в Устилузькій ОТГ, що створена ще у жовтні 2015 року. Однак, тут досі немає дошкільного навчального закладу, а потреба більш, ніж очевидна: налічується майже 90 дітей дошкільного віку. Відтак, планують розпочати реконструкцію школи, аби добудувати приміщення, де організують дві групи для дошкільнят по 40 чоловік. Вже незабаром отримають кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Та є проблема: через ріст цін на будівельні матеріали та зарплатню будівельникам, кошторисна вартість проекту збільшилася з 4,4 до 6,4 млн грн.
На переконання керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, гроші знайдуть в обласному бюджеті, але по завершенню І кварталу та за умови перевиконання планових показників.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.