Головна освітянка Волині взяла участь у презентації щодо будівництва та облаштування укриттів
«Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів» - таку назву мала презентація, що відбулася учора, 1 квітня 2024 року, в Києві. Серед учасників заходу – начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк.
Наразі в Україні понад 900 тисяч дітей навчаються онлайн. Це впливає на якість освіти, соціалізацію та розвиток компетентностей. Тому повернути дітям доступ до очної освіти – один із ключових фокусів Міністерства освіти та науки України. Головна умова – наявність укриттів у школах.
Як зазначив міністр освіти та науки Оксен Лісовий, питання повернення дітей до очного навчання є надзвичайно важливим. Адже пандемія Covid-19 завдала значних освітніх втрат українській освіті, а повномасштабне вторгнення посилює цю тенденцію.
«За результатами міжнародного дослідження PISA українські школярі відстають на 1,5 року від необхідного рівня. Наше завдання – відновити доступ до якісної освіти, щоб не поглиблювати освітні втрати. А також спільно подбати про безпеку наших дітей. Маємо вже напрацьовані політики, які сприятимуть поверненню до очного навчання», — наголосив посадовець.
Відтак, ЮНІСЕФ спільно з МОН представили проєктно-технічну документацію та дизайн проєктів, що будуть використовуватися для побудови та облаштування укриттів для шкіл та дитячих садочків в Україні. Це дозволить повернути доступ до очного навчання для 300 тисяч учнів до кінця 2024 року.
Слід зазначити, що цьогоріч державна субвенція на будівництво і ремонт укриттів становить 2,5 мільярда гривень. Раніше кошти надходили в області, а ті визначали заклади освіти, де потрібно будувати укриття. Тепер розподіл субвенції відбуватиметься через новий інструмент – з використанням бальної системи через платформу DREAM (https://fortetsia.gov.ua/dream.html).
Довідково: Презентацію «Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів» організовано за підтримки UNICEF Ukraine.