Господарства Волинської області активно готуються до опалювального сезону
Усі підготовчі роботи до опалювального сезону 2018-2019 років проходять в області в межах запланованих графіків. Про це йшлося на оперативній нараді у голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка сьогодні, 31 липня 2018 року.
Зокрема, виконувачка обов`язків начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Світлана Приступа повідомила, що за результатами моніторингу райдержадміністрацій та міст обласного значення до опалювального сезону 2018-2019 років станом на 15 липня житловий фонд області підготовлено на 44,1%.
- Котельні в цілому підготовлені на 48,9%, водопровідне господарство на 53% - все відбувається згідно плану. Окрім того, підготовлено 30 одиниць техніки з 57 запланованих, 6,1 тисячі тонн посипкових матеріалів із 12 тисяч тонн запланованих. Жодної тонни не заготовили у Володимир-Волинському, Любешівському, Ратнівському районах, - повідомила чиновниця.
Підготовка автомобільних доріг, за словами начальника Служби автомобільних доріг в області Анатолія Посполітака, до зими теж вкладається в графік. Проте, в питанні поставки піску на зиму є проблемні райони – Іваничівський, Горохівський і Локачинський райони.
- З посипковими матеріалами є певні проблеми, проте вони будуть вирішені. Окрім піску маємо заготовити п`ять тонн солі, - зауважив Анатолій Посполітак.
Про газове забезпечення волинян доповідав голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя. Він зауважив, що існує заборгованість по природному газові – 0, 643 млн грн заборгувала держава, та 0,004 млн грн місцеві бюджети. За областю боргів немає, а отже перспективи номінації на опалювальний сезон – є.
Енергетики, своєю чергою, готуватися до наступного опалювального сезону почали одразу після попереднього. Так запевняв генеральний директор ПрАТ «Волиньобленерго» Володимир Купчак.
Проте, через недофінансування галузі є певні проблемні питання. Зокрема такі, що стосуються технічного стану розподільчих мереж 0,4-10вК:
- поступове збільшення зношеності повітряних і кабельних ліній;
- необхідність проведення реконструкції та заміни 63,8% ТП, РП 6-10кВ;
- пошкодження абонентських КЛ-10 кВ;
- масові крадіжки кольорових матеріалів з діючих електроустановок (за 6 місяців 2018 року викрадено 5,45км проводів, 4шт залізобетонних та дерев`яних опор та інше. Сума збитків – 415,409 тис. грн)
Окрім того, головний енергетик області подякував голові облдержадміністрації Олександру Савченку за сприяння у своєчасному відшкодуванні державою пільг і субсидій наданих населенню на оплату комунальних послуг.
- Гарантуємо, що будемо готові до наступного опалювального сезону. Роботи проводимо інтенсивно, тому все встигнемо, - резюмував Володимир Романович.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.