20231023164345.JPG, фото
23 жовтня 2023, 16:42

Грант для «Вербени»: волинське підприємство розширило виробництво та створило нові робочі місця

Минулоріч нововолинське підприємство «Вербена», яке спеціалізується на виробництві м’ясних консервів, отримало державний грант. Вісім мільйонів коштів спрямували на розширення виробництва та закупівлю обладнання.

Однією з важливих умов отримання гранту було створення 25 нових робочих місць. Сьогодні торгівельна марка «Verbena Meat» забезпечує роботою понад сто чоловік.

Нещодавно заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко та очільник Нововолинської громади Борис Карпус відвідали ТзОВ «Вербена», де оглянули виробничі потужності та оцінили застосування грантових коштів.

Як розповів один із керівників Віталій Корнійчук, вісім мільйонів гривень – максимальна сума гранту, яку може отримати підприємство. Окрема умова – співфінансування у розмірі не менше 30% від суми державної підтримки.

Відтак, ще понад 3 мільйони гривень власних коштів ТзОВ «Вербена» направило на розширення виробничих потужностей. За ці кошти підприємство закупило обладнання та проводить будівництво холодильного цеху з подальшою комплектацією його холодильним обладнанням, що дозволить зберігати близько 600 тонн сировини.

«Також 25 нових працівників вже трудяться на підприємстві. До слова, через додаткові робочі місця на виробництві, ми створили ще одну посаду кадровика. Загалом, сьогодні на підприємстві працює 104 людини, – відзначив Віталій Корнійчук. – Залучення грантових коштів дало можливість на 40% збільшити наші виробничі потужності, а по окремих позиціях – на всі 50%».

Зокрема, грантові кошти на розвиток виробництва упродовж трьох років підприємство зобов’язується повернути податками.

«Підприємство потужне. Сьогодні ми бачили процес виготовлення продукції, налагодження усіх етапів виробництва, комунікацію між працівниками. Завдяки державному кредитуванню наш місцевий бізнес має змогу і міський бюджет поповнити, і людей працевлаштувати, – зазначив Олександр Троханенко, оглянувши ТзОВ «Вербена». – По цій держпідтримці 6 переробних підприємств області залучили майже 40 мільйонів коштів і створили додаткових 135 робочих місць. Усі ці кошти повертаються в бюджет податками. Ще декілька заявок від місцевих підприємств в процесі розгляду».