20230317121600.JPG, фото
17 березня 2023, 12:14

Гуманітарна підтримка переселенців та навчання з мінної безпеки: представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували свою допомогу Волині

16 березня 2023 року директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод зустрілася з командою Данської ради у справах біженців в Україні (DRC) на чолі з Сабіхою Капєтановіч, керівником програми захисту населення.

Представники організації розповіли про проєкт, який вони планують реалізувати у Волинській області. А саме: надання багатоцільової грошової допомоги переселенцям, допомогу непродовольчими товарами, психосоціальну допомогу внутрішньо переміщеним матерям і дітям. Також DRC планують надавати грошову підтримку на навчання студентам, котрі прибули з окупованих територій. Тому Сабіха Капєтановіч поцікавилася вразливими категоріями населення в області.

«Одні з тих, хто потребує захисту – це внутрішньо переміщені люди. Впродовж минулого року в інтернатні заклади області для дорослих було прийнято більше 220-ти людей з ментальними розладами або з інвалідністю та похилого віку. Наразі в області проживає 83 дитини-сироти, які є переселенцями, –зазначила Оксана Гобод. – Загалом наша область прийняла понад 77 тисяч людей. Статус ВПО мають 56 тисяч переселенців. Понад 650 тисяч українців виїхали закордон через Волинь».

Також вона розповіла, що до Луцька з початку повномасштабного російського вторгнення переміщено три заклади вищої освіти. Це Донецький національний технічний університет, Донецький університет економіки і права та Артемівський факультет економіки та підприємництва Донецького університету економіки і права. А також два коледжі з Бахмута і один - з Костянтинівки.

Окрім того, команда Данської ради у справах біженців в Україні запропонувала у Волинській області організацію навчання з мінної безпеки для дорослих і дітей.

Директор департаменту соціального захисту населення ОДА зазначила, що такі навчання будуть доречні для жителів Волині. Тож учасники заходу домовилися про подальшу співпрацю.

Довідково: DRC – це міжнародна гуманітарна організація, що впродовж останніх років реалізовувала низку програм гуманітарної допомоги в Донецькій та Луганській областях. Зокрема у сферах відновлення економіки, правової допомоги, захисту населення, реконструкції житла, нарощування та розбудови потенціалу органів державної влади. Також одним із головних напрямів роботи організації є гуманітарна протимінна діяльність. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, географію діяльності Данської ради було розширено, зокрема й на Волинь.