Гуманітарну підтримку та курси з домедичної допомоги пропонують області представники волонтерської організації з Франції
Сьогодні, 13 вересня 2022 року, заступники голови облдержадміністрації зустрілися із представниками французької волонтерської організації «Fédération Nationale de Protection Civile» (FNPC). Зокрема, Олександр Троханенко, Мирослава Якимчук та Юрій Гупало обговорили з Марком-Антуаном Баку та Віржині Бідо-де-л’Іль співпрацю Волині з асоціацією.
Слід зазначити, що метою організації FNPC є надання гуманітарної допомоги людям і проведення навчань із надання першої медичної допомоги та в галузі парамедицини. Із 6 березня 2022 року організація відправила понад 13 тисяч піддонів (394 вантажівки) із гуманітарною допомогою (продукти харчування, засоби гігієни, лікарські засоби та постільна білизна) по всій Україні. Паралельно FNPC опікувалася українськими біженцями у Франції. Значну частину вантажів вдалося відправити завдяки співпраці з адміністрацією міста Люблін (Польща). Наразі організація шукає інші шляхи допомоги Україні, зокрема й на Волині.
«З початку війни люди у Франції розпочали приходити у міські ради та пропонувати допомогу Україні. Це була допомога різного типу, тому асоціація розпочала організовувати, структурувати її та надсилати вашій країні, – розповіла керівниця відділу міжнародного співробітництва організації FNPC Віржині Бідо-де-л’Іль. – Також ми збираємо кошти для того, щоб забезпечити необхідним медичним обладнанням Україну та надаємо й навчаємо першій домедичній допомозі. Тож ми приїхали, аби зрозуміти ваші потреби та спробувати допомогти».
Зі свого боку, заступники очільника області зазначили, що наразі в регіоні є потреба в генераторах, для забезпечення резервного живлення об’єктів інфраструктури на випадок пошкодження основних електромереж. Також у зв’язку з розміщенням внутрішніх переселенців в області, зокрема дітей, які розпочали освітній процес у волинських навчальних закладах, необхідні шкільні парти та комп’ютерна техніка. Окрім того, медустанови області потребують покращення відділень реабілітації пацієнтів.
Волонтери також поцікавилися чи навчають надавати першу допомогу в області.
Як повідомив заступник начальника відділу надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я ОДА Валерій Кацаман на базі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в цьому році уже провели навчання із надання домедичної допомоги 136 рятувальникам, 1 296 військовим та 4 800 освітянам та цивільному населенню.
Представники FNPC зазначили, що будуть сприяти у забезпеченні озвучених потреб Волині та допомагатимуть й в організації тренінгів в наданні першої медичної допомоги.