20250502142731.jpeg, фото
02 травня 2025, 14:27

Імунітет за розкладом: чому важливо не пропускати вакцинацію

Легше запобігти хворобі, ніж лікувати її. Особливо, якщо йдеться про такі серйозні інфекції, як дифтерія, правець чи кір. На цьому наголосила лікарка-педіатр КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Марія Вілюра під час брифінгу у Волинській обласній державній адміністрації.

«Найчастіше вакцинацію пропускають діти підліткового віку. Їх важко змотивувати пройти повторну вакцинацію, особливо через великий часовий проміжок між попередніми щепленнями. Наприклад, вакцинація проти поліомієліту, дифтерії та правця проводиться у 6 років, а потім – лише у 14–16. У цей період більшість підлітків уже не охоче йде до лікаря», – зауважила Марія Вілюра. 

Тому важливо вибудовувати регулярну, якісну комунікацію з батьками та педагогами, аби донести підліткам значущість вакцинації.

«Ми проводимо роз’яснювальні бесіди з батьками про важливість щеплень і ризики зараження. Також працюємо з навчальними закладами – через вчителів, які мають вплив на дитяче середовище. Вакцинація – це життєвоважливо», – сказала лікарка.

Також Марія Вілюра нагадала про те, на скільки небезпечні такі хвороби як кір та правець. 

«Кір – це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Воно супроводжується підвищеною температурою, висипом, кон’юнктивітом і найсильніше уражає дихальну систему, викликаючи пневмонію. Щоб уникнути важкого перебігу хвороби, потрібно своєчасно отримати дві дози вакцини – це забезпечує добрий імунітет і знижує ризик ускладнень», – розповіла педіатр. 

 «Правець може виникнути навіть після незначної побутової травми, на яку ви й уваги не звернете. Саме тому вакцинація проти правця починається вже в грудному віці: у 2, 4, 6 та 18 місяців, потім – у 6 років, а далі кожні 10 років. Якщо дитина не отримає щеплення, вона залишиться незахищеною перед смертельною інфекцією», – додала педіатр. 

В умовах війни особливо важливо захистити себе та своїх дітей від інфекційних хвороб. Кожне щеплення має значення.