Інфраструктурна субвенція: завдяки економії ОТГ додатково реалізовують 38 проектів
198 проектів реалізовують об’єднані територіальні громади області у 2019-му році за кошти інфраструктурної субвенції з Державного бюджету. Слід зауважити, що спочатку до Волинської обласної державної адміністрації від 50-ти ОТГ області надійшло 160 проектних заявок для отримання висновків на отримання субвенції з держбюджету. Усі заявки в ОДА опрацювали, а згодом їх затвердили у Мінрегіоні. Уже в процесі реалізації інфраструктурних проектів деяким ОТГ вдалося зекономити кошти, на які вони написали додаткові проектні заявки. Таким чином, ще 38 проектів – реалізовують за рахунок економії.
Нагадаємо, так звана інфраструктурна субвенція – це фінансова підтримка з Державного бюджету для об’єднаних територіальних громад на формування їх інфраструктури. Здійснюють її з 2016-го року, а розмір залежить від площі громади та кількості сільського населення. Тобто чим більша ОТГ – тим більше коштів отримає.
У 2019-му році для Волинської області ця субвенція становить 126 млн 361 тис. 300 грн, яку пропорційно розділили відповідно до площі та кількості населення між 50-ма ОТГ області.
Так, найбільші суми отримали наступні волинські громади:Любешівська ОТГ – 11,7 млн грн; Забродівська ОТГ – 4,4 млн грн; Вишнівська ОТГ – 4,2 млн грн; Колківська ОТГ – 4,1 млн грн; Прилісненська ОТГ – 3,5 млн грн; Устилузька ОТГ – 3,5 млн грн; Цуманська ОТГ – 3,2 млн грн; Рівненська ОТГ – 3,1 млн грн; Старовижівська ОТГ – 3,1 млн грн; Зимненська ОТГ – 3,1 млн грн; Павлівська ОТГ – 3,1 млн грн тощо.
Нині освоєння субвенції на рівні 80 %.
Загалом, які проекти реалізовувати та куди спрямувати кошти – вирішують представники місцевої влади, але згідно рекомендацій Мінрегіону. Так, серед іншого при розгляді заявок до уваги брали наявність у проектах реконструкцій приміщень для облаштування ЦНАПів.
Разом із тим, у переліку заявок – найрізноманітніші проекти: встановлення вуличного освітлення, капітальний ремонт вулиць, приміщень та покрівель, придбання різного роду техніки, виготовлення проектно-кошторисної документації тощо.
Для прикладу, Привітненська ОТГ Локачинського району усі кошти субвенції (1 млн 699 тис. грн) спрямувала на придбання шкільного автобусу для підвезення учнів до шкіл громади.
Ще ряд громад за інфраструктурну субвенцію придбав спецтехніку. Усього цьогоріч на придбання спецтехніки та комплектуючих для зміцнення матеріально-технічної бази КП громад області у переліку 25 заявок.
Зокрема, Гуто-Боровенська сільська ОТГ Камінь-Каширського району частину коштів, а саме 973 тис. грн, спрямувала на придбання трактора, обладнання до нього та причіпу для комунального підприємства «Стохід».
Цуманська селищна ОТГ Ківерцівського району придбала трактор МТЗ та обладнання до нього для комунального підприємства «Цуманське ВУЖКГ» та трактор (Трактор Беларус-82.1) для Цуманського виробничого управління житлово-комунального господарства селищної ради. Загальна вартість спецтехніки – майже 2 млн грн. Решту коштів у сумі майже 5 млн грн спрямували на реконструкцію адмінбудівлі Цуманської селищної ради в смт Цумань.
Колодяжненська ОТГ Ковельського району за 1,2 млн грн придбала транспортний засіб спеціального призначення та комплектувальні вироби до нього для КП «Тріумф». Також серед придбаної спецтехніки – косарка до транспортного засобу, вартістю 96 тис. грн.
Заборольська ОТГ Луцького району для свого комунального підприємства «Забороль» хоче придбати трактор з причіпом, вартість якого 1,5 млн грн.
Торчинська ОТГ Луцького району усю суму субвенції розміром 1 млн 890 тис. спрямувала на придбання спецтехніки (сміттєвоз) для збору та транспортування твердих побутових відходів.
Так само вчинила і Велимченська ОТГ Ратнівського району, яка кошти інфраструктурної субвенції (1 млн 538 тис. грн) спрямувала на закупівлю спеціальної техніки для потреб комунального підприємства «Нове село».
Аналогічно вчинили і у Любомльській ОТГ. Зокрема за 2,8 млн грн придбали для КП «Любомльське ЖКГ» дорожньо-комбіновану машину (1,6 млн грн) та сміттєвоз з боковим навантаженням (1,2 млн грн).
У Рівненській ОТГ Любомльського району майже 500 тис. грн витратили на придбання трактора DW 404 та мінітрактора FOTON EUROPARD TE-354 для КП «Рівне».
У Заболоттівській ОТГ Ратнівського району придбали автомобіль-самоскид (на базі МАЗ) для потреб КП «Забсервіс», вартістю 1,5 млн грн.
Забродівська ОТГ Ратнівського району 2,2 млн грн спрямувала на закупівлю екскаватора-навантажувача для комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство Забродівської ОТГ».
Самарівська ОТГ Ратнівського району придбала додаткове обладнання для трактора МТЗ 1025.2 (гідроманіпулятора та причіпа) для комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство Самарівської сільської ради».
Старовижівська ОТГ 920 тис. грн інфраструктурної субвенції спрямувала також на закупівлю спецтехніки. Зокрема, на придбання екскаватора-навантажувача із додатковим обладнанням для комунального підприємства «Старовижівське виробниче управління житлово-комунального господарства».
По решті проектів основними напрямами спрямування коштів є:
- будівництво, реконструкція та капремонт закладів освіти (51);
- будівництво, реконструкція та капремонт вуличного освітлення (47);
- будівництво, реконструкція та капремонт вулиць та доріг місцевого значення (27);
- будівництво, реконструкція та капремонт закладів культури (19);
- розроблення проектно-кошторисної та технічної документації (9);
- реконструкція та капітальний ремонт адмінбудівлі сільської або міської ради (4);
- будівництво, реконструкція та капремонт закладів медицини (3);
- реконструкція та капремонт приміщення під ЦНАП або адмінбудівлю (3);
- будівництво, реконструкція та капремонт системи водопостачання (3);
- реконструкція та капремонт котельні (2);
- придбання, будівництво та облаштування дитячих і спортивних майданчиків та велопарковок (2);
- реконструкція та капремонт доріг державного значення (1);
- придбання шкільного автобуса (1);
- придбання обладнання для сільської ради (1).
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.