Інклюзивна освіта – показник зрілості суспільства
Волинь – друга серед областей України за кількістю інклюзивних класів у школах. У 2018/2019 навчальному році в 391 класі організовано інклюзивне навчання для 487 дітей, що втричі більше за попередній навчальний рік.
Аби забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти та надання психолого-педагогічної допомоги та системного кваліфікованого супроводження за місцем проживання, в області створюються інклюзивно-ресурсні центри.
Про це йшлося сьогодні, 29 листопада 2018 року на засіданні Ради Регіонального Розвитку Волинської області.
У лютому поточного року під час візиту на Волинь першої леді України Марини Порошенко було підписано Меморандум про долучення області до національного проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», яким передбачалось створення в області мережі таких центрів.
— Марина Анатоліївна користуючись підтримкою Фонду Порошенка втілює дуже необхідний проект. Це та справа, як каже Президент, що свідчить про зрілість суспільства. Раніше цим світлим, щирим дітям не давали нічого. А зараз ми розвиваємо потужну систему для розвитку людей з особливими освітніми потребами, - зауважив Олександр Савченко.
Зокрема, на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів у 2018 році виділено з державного бюджету субвенцію місцевим бюджетам на суму 3 млн 526,4 тис. гривень. На цей момент вже створено 14 інклюзивно-ресурсних центрів. До кінця поточного року розпочнуть свою роботу ще 5.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.