Інклюзивний простір у Луцьку хочуть створити за підтримки проекту USAID “Говерла»
Про створення безбар’єрного простору в Луцьку говорили під час круглого столу 8 грудня 2022 року, у якому взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко.
Захід відбувся в рамках проекту «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади». Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та проекту «Говерла».
Безпосереднім виконанням проєкту займаються Львівська асоціація розвитку туризму у партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю», керівники яких власне й завітали до Луцька з дводенним візитом. Основна мета робочого візиту – проведення круглого столу та визначення робочої групи з питань розвитку інклюзивного простору у громаді, а також проведення громадського аудиту доступності культурно-історичних пам’яток і головних туристичних об’єктів Луцька.
Як повідомив директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх, у кожному суспільстві нараховується від 7 до 11 % людей з інвалідністю. В Україні, на жаль, за час військового стану число таких осіб в значно зросло і сягає 20 %. Тож ця робота – надзвичайно необхідна і актуальна для полегшення життя людям з інвалідністю, маломобільним групам та іншим.
Своєю чергою голова правління ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю Ярослав Грибальський відзначив, що перш за все, хочуть поділитися здобутками, обмінятися досвідом та вислухати проблеми щодо безбар’єрності, які існують у Луцьку.
Відтак, заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко подякував організаторам за ініціативу проведення такої зустрічі та підтримку таких фундаментальних цінностей.
«Це особливо актуально сьогодні. Тож сподіваюся, що професійна дискусія та обмін досвідом дадуть імпульс у створенні безбар’єрного середовища не лише в Луцьку, а й області загалом», - зазначив Олександр Троханенко.
Також модератори захожу повідомили, що опісля проведення незалежного громадського аудиту на доступність будівель історико-архітектурної спадщини у Луцьку напрацьовані матеріали та пропозиції передадуть місцевій та обласній владі. Адже реалізувати такий масштаб робіт буде неможливо без підтримки влади.