20250221162205.JPG, фото
21 лютого 2025, 16:21

Інтеграція та можливості для ВПО: очільник області спілкувався з мешканцями Волині

Сьогодні начальник Волинської ОВА Іван Рудницький вкотре провів зустріч із внутрішньо переміщеними особами, які проживають у нашій області. Захід зібрав 64 учасники онлайн – людей, які вимушено покинули свої домівки через війну, але прагнуть знайти нові можливості та інтегруватися в громаду.

Одне з ключових питань – працевлаштування. На запрошення начальника ОВА, про вакансії підприємства «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» розповіла представниця компанії Вікторія Пазичук.

«Ми виготовляємо кабельні частини для автомобільної промисловості. Спеціальна освіта не потрібна – навчаємо всьому самостійно. Робота в три зміни, здійснюємо довіз працівників до 90 км, середня зарплата в січні становила 30 тисяч гривень, є можливість кар’єрного рості та соцпакет. Найбільша складність – робота на ногах, проте для людей з інвалідністю та похилого віку ми пропонуємо сидячі місця».

Іван Рудницький нагадав про можливість для ВПО орендувати житло з мінімальною оплатою в обмін на працевлаштування, яке пропонує фермер Городищенської громади Луцького району.

«Дякую бізнесу, який взаємовигідно іде назустріч у вирішення соціальних питань області, – відзначив очільник області. – Прошу компанію надати контакти менеджера, який займається підбором персоналу, щоб моя радниця з питань ВПО могла комунікувати щодо вакансій».

Тож усі зацікавлені переміщені мешканці можуть звертатись до пані Ірини Пилипенко, яка очолює Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Волинській ОВА та за сумісництвом є радницею голови з питань ВПО на громадських засадах.

Також піднімалося питання соціальної підтримки. Пані Тетяна з Бердянська розповіла свою непросту історію:
«Після загибелі сина-військовослужбовця ми обрали Луцьк, а згодом Боратин для проживання. Однак зіткнулися з тим, що деякі програми підтримки поширюються лише на місцевих жителів».

Директорка департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода повідомила, що у січні поточного року до Закону «Про місцеве самоврядування» були внесені комплексні зміни. Відповідно до цих змін, внутрішньо переміщені особи (ВПО) тепер офіційно визнаються жителями громад, у яких фактично проживають, та підпадають під дію усіх місцевих програм.

Іван Рудницький зауважив проблему комунікації між мешканцями та представниками державних структур і вкотре наголосив на важливості інформування населення.

Водночас, начальник ОВА та голова Ради з питань ВПО Ірина Пилипенко звернулись до усіх учасників онлайн-зустрічі з проханням про активну залученість.

«Ми маємо розуміти, що повинні брати ініціативу та відповідальність за своє життя у свої руки. Я відкрита до пропозицій та порад щодо того, як нам мотивувати переселених українців до активності та спілкування»,
– сказала Ірина Пилипенко, яка сама родом із Вугледару Донецької області.

«Надаючи вам майданчик для комунікації, я очікую активності та ініціативи. ВПО мають об’єднуватися в ради при кожній громаді, щоб доносити свої потреби. Я готовий залучати профільних керівників та представників місцевої влади на такі зустрічі. Ми маємо напрацювати ефективний механізм, щоб люди, які потребують допомоги, отримували її швидко, якісно та прозоро. Важливо – бути залученими в цей процес самим», – підсумував зустріч Іван Рудницький.