20230218163738.JPG, фото
18 лютого 2023, 16:36

Ірина Верещук поспілкувалася з переселенцями у гуртожитку Луцького педагогічного коледжу

Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук разом з командою Мінреінтеграції поспілкувалася з внутрішньо переміщеними переселенцями, які проживають у гуртожитку Луцького педагогічного коледжу.

Супроводжують команду міністерства начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко разом із першим заступником голови ОДА Сергієм Мовенком та заступницею Мирославою Якимчук.

З березня 2022 року гуртожиток коледжу став тимчасовим прихистком для понад 1000 українців, які із-за війни змушені були покинути свої домівки. Станом на 13 лютого 2023 року там проживає 61 особа з числа внутрішньо переміщених.

Це жителі Херсона, Харкова, Запоріжжя, Луганська, Краматорська, Маріуполя, Лисичанська, Рубіжного. Серед них є діти різного віку та особи з інвалідністю. Для ВПО у гуртожитку створенні належні умови перебування. Кожна сім’я має окрему кімнату. Облаштовані кухні та санвузли. Для дітей обладнана зручна ігрова зона з книгами, іграшками та комп’ютерами, кімната для підготовки домашніх завдань.

Насамперед Ірина Верещук поцікавилася у мешканців гуртожитку чи задоволенні вони умовами свого теперішнього перебування. За словами переселенців – все добре. Вони вдячні керівництву закладу за створені умови та допомогу. За словами Петра Бойчука, т. в. о. ректора Луцького педагогічного коледжу студенти, які проживають у гуртожитку та переселенці знайшли спільну мову та стали однією великою родиною.

Усі, хто проживає у гуртожитку втратили власні домівки. Їхні будинки знаходяться на окупованій території, вони знищенні повністю або стали непридатними для проживання. Частині внутрішніх переселенців немає куди повертатися після війни.

Тож під час зустрічі з Іриною Верещук їх цікавили питання відновлення чи отримання нового житла, алгоритм їхніх подальших дій щодо допомоги від держави.

Ірина Верещук розповіла, що в Україні вже запущено Державний реєстр зруйнованого майна, який має на меті зібрати деталізовану інформацію про пошкоджене житло. Реєстр стане базою для ухвалення рішень щодо компенсацій. 

«Ніхто не чекатиме закінчення війни. В Україні уже створений Фонд відновлення. Певні кошти там уже є, – зазначила Ірина Верещук. – Географія відновлення житла ітиме із Заходу на Схід. У західних регіонах нашої держави уже працюють над будівництвом та реконструкцією нового житла для переселенців. Над формуванням відповідних реєстрів працюють органи місцевої влади».

Також переселенців цікавили питанням щодо затримки виплат на проживання. Ірина Верещук розповіла, що найближчим часом усі виплати будуть профінансовані. Затримка виплат – це лише технічні моменти, які уже усуненні. Надалі уся інформація щодо виплат публікуватиметься на офіційному сайті Мінреінтеграції.

Одна із мешканок звернулася до Віцепрем'єр міністра з проблемою плати за навчання у ВУЗі власними коштами. Хоча, є державна програма, згідно якої студенти-переселенці та ті, хто перебуває на тимчасово окупованій території повинні бути переведенні на бюджетну форму навчання.

«Так, відповідні рішення Уряду є. Студенти-переселенці мають можливість навчатися на бюджетній формі», – підтвердила віцепрем’єр міністр та доручила ОВА розібратися з цим питанням.

Окрім того, Ірина Верещук поцікавилася у переселенців питаннями медичного забезпечення, допомоги з працевлаштуванням, соціальної підтримки  тощо. За результатами зустрічі  доручила керівництву військової адміністрації проконтролювати розв'язання проблемних питань.

«Історії людей, які знайшли прихисток на Волині вражаючі та болючі водночас. Тішить те, що після пережитого вони не втратили віру в рідну державу та нашу перемогу. Ми, тут на місцях, в міру своїх можливостей намагаємося допомогти усім, хто до нас приїжджає, – зазначив очільник області Юрій Погуляйко. – Неодноразово, разом зі своїми заступниками, оглядали місця розселення ВПО, обговорювали із внутрішніми переселенцями проблемні питання».