Ірина Верещук: «Ради ВПО мають стати «голосом» переселенців»
У Києві триває другий день Всеукраїнського форуму Рад ВПО, до якого долучилися понад 400 осіб з різних куточків країни та з-за кордону. Волинь представляє заступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук.
Серед питань, що обговорювали сьогодні – подальші плани щодо діяльності Рад ВПО та напрацювання алгоритму інтеграції й адаптації внутрішніх переселенців у громадах.
Як зазначила Віцепрем’єрка Ірина Верещук, на даний час по всій Україні утворено 529 Рад ВПО. Це досить високий показник за такий короткий проміжок часу. Також розповіла про основні функції Рад ВПО, серед яких: захист прав та інтересів внутрішніх переселенців; сприяння адаптації й інтеграції ВПО у приймаючі громади; взаємодія з центральною, регіональною та місцевою владою тощо.
«Роль Рад полягає у тому, щоб акумулювати та передавати зворотний зв’язок від ВПО до влади. Щодо потреб та якості роботи з підтримки ВПО. Рішення щодо ВПО у громадах мають ухвалюватися спільно з Радами ВПО», – наголосила посадовиця.
Віцепрем’єрка запропонувала включити керівників обласних Рад ВПО до складу Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав та свобод ВПО. Зокрема, ці представники надаватимуть пропозиції Коордштабу щодо напрацювання політик та розробки нормативно-правових актів.
«Ради ВПО мають стати «голосом» переселенців, який всі будуть чути», – підсумувала Ірина Верещук.
До слова, на Волині вже створено 15 Рад ВПО і це лише початок. Планують створення таких Рад в кожній об’єднаній територіальній громаді. Вони працюватимуть на основі положення Кабінету Міністрів України і допомагатимуть переселенцям захищати їхні права, сприяти працевлаштуванню, пошуку житла та релокації бізнесів.