Іван Рудницький провів зустріч з керівниками шахтарських громад
Начальник Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький провів зустріч з очільником Володимирського району, керівниками Нововолинської, Поромівської та Литовезької громад, на території яких розташовані вугільні шахти.
Основною темою обговорення стала справедлива трансформація вугільної галузі на місцях, питання соціального захисту працівників шахт та перспективи розвитку альтернативної енергетики.
Галина Литвин, представниця проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», розповіла про основні етапи реалізації стратегії, яка підтримується німецькими донорами. Зокрема, про проєкти у сфері енергетичної стійкості, підтримки малого та середнього бізнесу та перекваліфікації.
«Це те, над чим ми плануємо працювати до 2028 року і зацікавлені втілювати на Волині»,
– розповіла Галина Литвин. Крім Волинської області, німецька компанія GIZ співпрацює з Львівщиною та планує залучити Дніпропетровську та Вінницьку області. До слова, результатом професійної перекваліфікації став успішний досвід у Червонограді та Шептицькому, де колишні шахтарі зайнялись підприємницькою діяльністю, а компанія GIZ сприяли старту бізнесу, закупивши необхідне обладнання.
Так як Волинь незабаром стане пілотним виконавцем державної концепції справедливої трансформації вугільної промисловості, на зустрічі говорили про перспективи використання територій шахт для розвитку альтернативних джерел енергії. Простими словами – про перехід від вугільної енергетики до екологічної, зокрема за допомогою сонячних і вітрових станцій.
«Цей процес довготривалий, складний та поступовий. Розумію, що питання закриття шахт в майбутньому стане болючим для працівників, їхніх сімей і громад в цілому. Саме тому наше завдання – вже працювати над альтернативою, зробити цей перехід максимально плавним та доносити до людей важливість цих змін»,
– зауважив Іван Рудницький.
Начальник ОВА закликав голів громад долучатись до інформаційної роботи та пояснювати жителям шахтарських громад, що альтернативна енергетика не скоротить їхні можливості, але створить нові перспективи. Також інвестори, які заходять у регіон з енергетичними ініціативами, повинні будуть врахувати питання перекваліфікації працівників шахт і залучення їх до нових проєктів. Це сприятиме соціальній захищеності працівників вугільної галузі.