20190111104946.jpg, фото
11 січня 2019 року

Каналізування Шацького району: реалізація проекту в розпалі

25 млн грн минулоріч виділили з державного бюджету на будівництво каналізаційних мереж та очисних споруд у смт Шацьк, а також селах Гаївка та Мельники Шацького району. Нині ж активними темпами триває реалізація відповідного проекту.

Зокрема, замовником робіт є Шацька районна державна адміністрація, тому кошти вже надійшли на їхні рахунки. Відтак, укладено договори на виконання робіт, здійснення технічного та авторського нагляду, а також отримано дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України на виконання будівельних робіт.

На даний час підрядник – ТОВ «Вельт Капітал» (м. Львів) – побудував напірний колектор побутової каналізації від санаторію «Лісова Пісня» з підключенням побутової каналізації с. Мельники до очисних споруд смт Шацьк, у тому числі проклали труби напірного колектора: d 225 см – 9150 метрів; d 160 см – 5070 метрів, d 125 см – 4 км 890 метрів, а також понад 6 км самопливного колектора в урочищі Дуга, що в Шацьку.

З-поміж інших робіт, на території вже облаштували колодязі, камери переключення тощо.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 року №529-р «Про виділення коштів для здійснення у 2018 році природоохоронних заходів» на реалізацію заходу «Будівництво каналізаційної мережі у західній частині селища міського типу Шацьк, селі Гаївка, селі Мельники та будівництво каналізаційних очисних споруд смт Шацьк Шацького району Волинської області» виділили 25 мільйонів гривень. Кошти виділені зі спеціального фонду державного бюджету на виконання низки невідкладних природоохоронних заходів.

Виділені кошти – це співфінансування Міністерства екології та природних ресурсів України в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Між іншим, загальний кошторис проекту – 6,4 мільйона євро.

Його основна мета – покращення санітарно-епідеміологічного стану в смт Шацьк, зменшення впливу антропогенного навантаження на озеро Світязь та Пісочне в межах Шацького національного природного парку. Окрім того, реалізація передбачених проектом заходів дасть поштовх цивілізованому розвитку туристичної галузі району.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.