20191017150240.jpg, фото
17 жовтня 2019, 13:45

Керівництво області зустрілося із новим головою спілки «Мости дружби в Україну» Олександром Міщанчуком

Зустріч із новим керівником спілки «Мости дружби в Україну» Олександром Міщанчуком відбулася у тимчасово виконуючого обов'язки голови облдержадміністрації Олександра Киричука та голови обласної ради Ірини Вахович 16 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, що одним із ініціаторів виникнення та діяльності громадської організації «Мости в Україну» був Карл-Герман Крог. Громадська організація з 1990 р. регулярно займається наданням гуманітарної допомоги в різних сферах, переважно для нашої області. Спочатку були просто вантажі різних речей та медикаментів, потім – контакти між ветеранами, згодом – програма стажування в Німеччині для студентів.

На жаль, серце Почесного громадянина Волині, почесного професора СНУ ім. Лесі Українки, ЛНТУ, ВІЕМу Карла-Германа Крога, який здійснив вагомий внесок у поглиблення дружніх стосунків міст Луцька і Бад Зальцуфлен, Волинської області та округу Східна Вестфалія – Ліппе, перестало битися 11 травня 2018 року у віці 93 років.

Саме завдяки його зусиллям 28 листопада 2014 року був підписаний Меморандум про співпрацю міста Луцька та району Ліппе, та Угода про повномасштабне партнерство між цими регіонами.

Однак, як повідомили гості з Німеччини, його родина впевнена, що покійний дуже хотів би, аби ця співпраця продовжувалася та виходила на новий рівень. Відтак, представники спілки прибули до України, щоби представити нового керівника, зустрітися з усіма партнерами та обговорити продовження співпраці.

- Звичайно школа, що такий друг і патріот нашої держави пішов із життя. Але дуже хочемо продовжити всі його починання. Безмежна вдячність за проведену ним роботу, тому будемо співпрацювати далі. Звичайно, зробимо усе, аби не лише не втратити цих результатів, а й поглибити цю співпрацю. Адже ми прикордонна область з Європою, тому євроінтеграція тут дуже актуальна, - сказав Олександр Киричук.

Готовність продовжувати та розвивати цю роботу підтвердила і голова обласної ради Ірина Вахович.

- Хочемо розширити можливості співпраці. З нашої сторони зробимо все можливе, щоби вийти на новий щабель, аби реалізовувати ще серйозніші проекти. Нас цікавлять однозначно і продовження напрацьованих проектів, і культурних обмінів. Але разом із цим, у нас, як прикордонного регіону, є куди вкладати кошти: і в природні ресурси, і туризм. Хочемо і в цьому напрямку попрацювати, - відзначила Ірина Михайлівна.
Своєю чергою, новий голова спілки Олександр Міщанчук запевнив, що у подальшій роботі має амбітні плани, які сподівається реалізувати, щоби Україну сприймали як партнера.

- Ми мали і будемо мати політичну підтримку в Німеччині. Хоча ми маленька громадська організація, але маємо дуже хорошу репутацію та успішні проекти. Нам дуже цікаво співпрацювати саме із Волинською областю, тому що тут я познайомився із багатьма цікавими проектами та ініціативами. Тож будемо працювати разом, - резюмував голова правління спілки «Мости дружби в Україну».
До слова, Олександр Міщанчук навчався у волинському виші – університеті ім. Лесі Українки.

Довідково: Співпраця із організацією «Мости дружби в Україну» розпочалася в 1990 році з передачі невеликих вантажів гуманітарної допомоги. Зараз їхня кількість вимірюється сотнями вантажівок. Для Волині було передано майже 200 лікарняних ліжок (сучасні ліжка з гідравлічними підйомниками та приліжкові тумби), машини швидкої допомоги, рентгенапарати, інше обладнання.
Співробітництво між СНУ імені Лесі Українки і Спілкою «Мости дружби в Україну» (адміністративний район Ліппе землі Північний Рейн-Вестфалія) триває понад 18 років. За цей період у Німеччині пройшли стажування чимало студентів волинського вишу, започаткувано партнерські відносини із закладами вищої освіти Німеччини (Падеборнським університетом, Вищої технічною школою краю Ліппе). За сприяння Спілки колектив університету знайшов нового друга та партнера – німецького політика, а нині вже почесного професора СНУ імені Лесі Українки Елмара Брока.
У рамках міжнародного співробітництва створено нові проекти та налагоджено партнерські взаємини навчальних закладів Волині з німецькими школами. Вже багато років поспіль тісна співпраця об’єднує загальноосвітню школу Фріденсталь (м. Херфорд) із Луцькою гімназією №4 ім. Модеста Левицького. А з листопада 2010-го налагодили хорошу спільну роботу ще два заклади: гімназія «Ам Маркт» (м. Бюнде) і Колківський ліцей Маневицького р-ну.

Між Луцьком та Краєм Ліппе підписано угоду про партнерство 28 листопада 2014 року. У Луцьку реалізовано проект за підтримки МЗС ФРН «Молодіжний обмін – цифровий місток між Німеччиною та Україною 2016». Головним партнером проекту виступила Спілка «Мости дружби в Україну». Партнери проекту з німецької сторони: Середня загальноосвітня школа Фріденсталь у місті Херфорд; Університет прикладних наук, факультет вивчення медіа. Партнери з української сторони: Луцька гімназія № 4 імені Модеста Левицького; Виконавчий комітет Луцької міської ради; ЛНТУ; СНУ імені Лесі Українки; Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти; Фонд «Єднання»; Фонд «Європейський дім». Проект фінансує Міністерство закордонних справ ФРН. Орієнтовний бюджет: 20 тисяч євро. З 19 листопада по 1 грудня 2016 року здійснено молодіжний обмін для 17 учнів Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького, під час якого лучани відвідали партнерську Середню загальноосвітню школу Фріденсталь у місті Херфорд. В рамках проекту створено інформаційний місток поміж партнерами проекту. Було організовано відеоконференцію, а також придбано два комп’ютери для міста-побратима Луцька — Волновахи, яке також долучилося до проекту.

Співпраця між Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти та німецькою спілкою «Мости дружби в Україну» розпочалась у 2008 році після підписання угоди в рамках якої щорічно вісім волинських вчителів німецької мови відвідують Німеччину.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.